Aktualności

VII Światowe Spotkanie Rodzin

01.02.2012

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia 2011 roku odbyło się w Rzymie XX Zebranie Plenarne Papieskiej Rady Rodziny. Spotkanie to miało szczególny charakter, ponieważ odbyło się w celu uczczenia przypadającej w bieżącym roku XXX Rocznicy Adhortacji Apostolskiej Familiaris Consortio i powołania Papieskiej Rady Rodziny.

»

Niedziela w piątek

30.12.2011

"Przez prawie trzysta lat domy były miejscem sprawowania liturgii Kościoła. Nie wiemy dokładnie, jak wyglądała taka domowa liturgia tamtych czasów. Spróbujmy uruchomić wyobraźnię" - zachęca w swoim artykule ks. Tomasz Jaklewicz. My natomiast namawiamy do przeczytania całego tekstu opublikowanego na stronie głównej oazy.

»

NIE konkubinatom

16.12.2011

W ostatnich dniach m.in. Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz pełnomocnik  rządu ds. równego traktowania zapowiedziała zrównanie w prawach z małżeństwami osób pozostających w związkach partnerskich. Jest to zapowiedź administracyjnego wymuszania nieakceptowanych i szkodliwych społecznie zmian obyczajowych.

»

Figura w katedrze

14.12.2011

Figura Maryi Matki Życia autorstwa Krystyny Fałdygi-Solskiej od dziś prezentowana jest w koszalińskiej katedrze. Rzeźba ta zostanie uroczyście odsłonięta jako Pomnik Dzieci Utraconych 24 marca 2012 r. na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie.

»

Więcej świadomości

07.12.2011

"Rozwód rodziców jest szczególnym dramatem dla dziecka. Rozdarcie między rodzicami, odczucie bycia narzędziem walki i przedmiotem targów, rozbicie między dwa miejsca, poczucie braku obecności obojga rodziców powodują ogromny kryzys w życiu dziecka".

 

»

Rekolekcje Domowego Kościoła 2012

29.11.2011

W Kalendarium znajdują się już niektóre terminy rekolekcji na rok 2012. Powoli kształtują się diakonie rekolekcyjne. Zachęcamy do posługi oraz do udziału. Informacje sukcesywnie będą uzupełniane. Dynamika kręgów zależy w bardzo dużym stopniu od udziału w rekolekcjach.

»

Domowy Kościół na Pielgrzymce

20.11.2011

Dzisiejszy odcinek "Barki" po części poświęcony jest ostatniej Diecezjalnej Pielgrzymce Ruchu. Kilka wywiadów udzieliły programowi małżeństwa z Domowego Kościoła. Małżonkowie mówią o samym Ruchu, jak i o przeżywania więzi małżeńskiej na drodze Domowego Kościoła.

»

Samochodowa Randka Małżeńska

24.10.2011

Potem kino kawiarnia i spacer w księżycową letnią noc... śpiewał amant przedwojenego kina Eugeniusz Bodo. Parafrazując słowa tej piosenki można by zaśpiewać iż: "Umówiłem się z nią na 5-tą", a potem zabiorę ją na przejażdżkę samochodem po okolicy. 

»

Dalej, wyżej, głębiej

30.09.2011

Kiedy kilka lat temu poznaliśmy Celinkę i Edwarda, z ludzkiego punktu widzenia dzieliło nas chyba wszystko: pokolenia, doświadczenie Ruchu, wreszcie doświadczenie wiary. Przez lata nie wiedziałam, że Edward jest profesorem na Politechnice, widziałam za to, że zazwyczaj pierwszy chwytał miotłę. 

»

Rozwód? Przemyśl to!

29.09.2011

Od 21 września spot "Bajka" emitowany jest kilka razy dziennie w TVP1, TVP2 i TVP INFO! Wszystkim, którzy włączyli się w akcję wysyłania protestów przeciwko wstrzymaniu tego spotu w telewizji jeszcze raz serdecznie dziękujemy. 

»
1234567
Strona 5 z 7, wyświetlono pozycje od 41 do 50, łącznie pozycji: 61.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x