Aktualności

Próba redefinicji pojęcia płci

22.05.2012

W najbliższych godzinach i dniach ważyć się będą losy ewentualnego podpisania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet
 i przemocy domowej.

»

Finanse w rodzinie

24.04.2012

Spotkanie „Finanse w rodzinie” to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wolności finansowej. Przeznaczone jest zarówno dla bogatych, jak i biednych, dla pracowników i pracodawców, dla biznesmanów i bezrobotnych, dla tych wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat zarządzania rodzinnymi finansami.

»

Pielgrzymka do Kalisza

23.04.2012

W Kaliszu odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła. Słowem życia na pielgrzymowanie jest fragment z Listu do Galatów: Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! (Ga 5,13)

»

Odsłonięcie pomnika

14.03.2012

Pomnik Dzieci Utraconych w Koszalinie zostanie uroczyście odsłonięty i poświęcony 24 marca w Narodowy Dzień Życia i w przeddzień obchodzonego w Kościele katolickim Dnia Świętości Życia.

»

Marsze dla Życia i Rodziny

01.03.2012

Podobnie ja w ubiegłym roku, w różnych miastach naszej diecezji planowane są już Marsze dla Życia i Rodziny. Na dziś wiadomo, że do akcji przyłączyły się środowiska pro-life z Koszalina, Słupska i Szczecinka. Istotną rolę w koordynacji tych wydarzeń odgrywa Domowy Kościół, rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie. 

»

Pielgrzymka rodzin do Mediolanu

17.02.2012

Na przełomie maja i czerwca br. odbędzie się w Mediolanie VII Światowe Spotkanie Rodzin. Z naszej diecezji organizowany jest również wyjazd pielgrzymkowy. Uczestnicy nawiedzą po drodze sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii w Altötting.

»

Dzień skupienia w Koszalinie

03.02.2012

Dzień Babci spędziliśmy nietradycyjnie, bo w CEF-ie w Koszalinie. Kilkanaście małżeństw z Domowego Kościoła spotkało się na weekendowych dniach skupienia pod bardzo poważnym tytułem: "Koniec świata czy powtórne przyjście Chrystusa? Chrześcijańskie rozumienie eschatologii."

»

Domowy Kościół po amerykańsku

02.02.2012

Pod koniec ubiegłego roku odbyły się w Luizjanie rekolekcje ewangelizacyjne dla Amerykanów. W sumie uczestniczyło w nich piętnaście amerykańskich małżeństw, które prawdopodobnie stworzą trzy kręgi Domowego Kościoła. Wszyscy uczestnicy rekolekcji zadeklarowali chęć formacji w DK.

»

VII Światowe Spotkanie Rodzin

01.02.2012

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia 2011 roku odbyło się w Rzymie XX Zebranie Plenarne Papieskiej Rady Rodziny. Spotkanie to miało szczególny charakter, ponieważ odbyło się w celu uczczenia przypadającej w bieżącym roku XXX Rocznicy Adhortacji Apostolskiej Familiaris Consortio i powołania Papieskiej Rady Rodziny.

»

Niedziela w piątek

30.12.2011

"Przez prawie trzysta lat domy były miejscem sprawowania liturgii Kościoła. Nie wiemy dokładnie, jak wyglądała taka domowa liturgia tamtych czasów. Spróbujmy uruchomić wyobraźnię" - zachęca w swoim artykule ks. Tomasz Jaklewicz. My natomiast namawiamy do przeczytania całego tekstu opublikowanego na stronie głównej oazy.

»
123456
Strona 4 z 6, wyświetlono pozycje od 31 do 40, łącznie pozycji: 59.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x