Adwent

Adwent, który rozpoczyna rok liturgiczny, bogaty jest w zwyczaje ludowe i liturgiczne, pobudzające do podjęcia postawy czuwania i oczekiwania na Mesjasza. Zapraszamy do czytelni i zapoznania się z niektórymi z nich. Warto również pomyśleć o ich wprowadzeniu w parafiach - oczywiście po dobrej katechezie mistagogicznej.


Antyfony "O"

Kiedy Adwent na dobre stał się swoistymi rekolekcjami przed Bożym Narodzeniem, papież Grzegorz Wielki (540-604), urzeczony śpiewami chrześcijańskiej liturgii wschodniej, dał prawdopodobnie impuls do powstania antyfon, które wyrażały tęsknotę Kościoła za Zbawicielem i przyzywały Go Jego mesjańskimi tytułami, zaczerpniętymi z Biblii.

»

Wielkie Antyfony

W ostatnim tygodniu Adwentu nasza uwaga skupia się na mesjańskich obietnicach głoszonych przez starożytnych proroków Izraela. W Liturgii godzin cechą wyróżniającą tydzień poprzedzający wigilię Bożego Narodzenia są antyfony, śpiewane w czasie nieszporów przed i po recytacji Magnificat.

»

Strona 1 z 1, wyświetlono pozycje od 1 do 2, łącznie pozycji: 2.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x