Inne

Kurs Oazowy dla Animatorów

03.01.2016

W dniach od 27 grudnia 2015 roku do 3 stycznia 2016 roku w Lipiu odbył się Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA). Wzięło w nim udział 18 osób z naszej diecezji, a poprowadzili go ks. Tomasz Tomaszewski, ks. Dawid Hamrol i s. Elżbieta Paruch WDŁB oraz zaproszeni goście: ks. Remigiusz Szauer, Iwona Minakowska-Gruda, s. Natalia Frączek WDŁB, s. Małgorzata Glanc WDŁB i s. Grażyna Łazor WDŁB.

»

Triduum Paschalne

16.04.2015

W dniach od 2 do 5 kwietnia 2015 roku odbyło się Triduum Paschalne w formie oazy rekolekcyjnej. Wzięło w niej udział 28 osób: 21 z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, 5 z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i małżeństwo z diecezji warszawsko-praskiej. Uczestnicy zamieszkali w Wyższym Seminarium Duchownym, a na liturgię pod przewodnictwem biskupów dojeżdżali do koszalińskiej katedry.

»

Oaza Rekolekcyjna Diakonii

31.12.2014

W dniach od 27 do 31 grudnia 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Ruchu Światło-Życie (ORD). Diakonię stanowili: ks. Adrian Put – moderator filii poznańskiej Ruchu Światło-Życie, s. Grażyna Łazor – sekretarka tej filii oraz Aleksandra Smutnicka i Karolina Licznar z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

»

Deuterokatechumenat 2014

10.10.2014

Wprowadzenie do deuterokatechumenatu odbyło się w dniach od 3 do 5 października 2014 roku w parafii pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie. 35 oazowiczów przyjęła miejscowa wspólnota Ruchu Światło-Życie, której moderatorem jest ks. Sebastian Przybyła, a bezpośrednie przygotowanie do celebracji poprowadził moderator diecezjalny - ks. Tomasz Tomaszewski. 

»

Wiosenne przebudzenie w Wałczu

29.03.2014

W sobotę, 22 marca 2014 roku wspólnotę oazową w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu odwiedził moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie - ks. Tomasz Tomaszewski. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, którą koncelebrował on wraz z ks. proboszczem Jerzym Sławińskim i ks. wikariuszem Marcinem Dobrowolskim - moderatorem miejscowej wspólnoty.

»

Dzieci Boże z Koczały

23.03.2014

We wrześniu 2013 roku w parafii pw. Narodzenia NMP w Koczale powstała Oaza Dzieci Bożych. Wspólnotę tworzy około 20 osób, a opiekę nad nią sprawują: wikariusz - ks. Sebastian Maciuszko i katechetka - Bogumiła Stępnik oraz animatorzy - Julia Gładysz i Marcin Chodań.

»

Kurs Oazowy dla Animatorów

05.01.2014

W dniach od 27 grudnia 2013 roku do 5 stycznia 2014 roku w Lipiu odbył się Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA). Wzięło w nim udział 17 osób z naszej diecezji, a poprowadzili go o. Piotr Włodyga OSB, s. Grażyna Łazor WDŁB i ks. Tomasz Tomaszewski. Autorami zdjęć są Dominika Miksza i Kacper Izdebski.

»

Na dachach Szczecinka

24.06.2013

W niedzielę, 23 czerwca 2013 roku odbyło się ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. Po zawiązaniu wspólnoty, moderator diecezjalny - ks. Tomasz Tomaszewski odprawił Eucharystię z homilią, podczas której posługiwała schola oazowa.

»

Dziękczynnie w Bornem Sulinowie

16.06.2013

Wspólnota Ruchu Światło-Życie w Bornem Sulinowie, zarówno młodzież jak i krąg Domowego Kościoła, zakończyła swoją całoroczną formację 14 czerwca 2013 roku. Mszy św. przewodniczył moderator diecezjalny - ks. Tomasz Tomaszewski, który stanął przy ołtarzu wraz z ks. proboszczem Jerzym Stadnikiem i ks. Sebastianem Przybyłą - moderatorem borneńskiej oazy.

»

Przy Sercu Jezusa w Czarnem

13.06.2013

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w roku 2013 była obchodzona 7 czerwca, to patronalne święto kaplicy w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Czarnem. Z tej okazji, siostry zapraszają na Mszę św. i słodki poczęstunek swoich przyjaciół i dobrodziejów oraz członków prowadzonych przez nie grup.

»
12
Strona 1 z 2, wyświetlono pozycje od 1 do 10, łącznie pozycji: 15.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x