Katechezy o modlitwie

Zapraszamy do wzięcia udziału w swoistej "szkole modlitwy" proponowanej przez Ojca Świetego Benedykta XVI w ramach audiencji środowych, które odbywały się od 4 maja 2011 roku do 3 października 2012 roku.


Służba i modlitwa

25.04.2012

Problem pastoralny, który pobudził Apostołów do wyboru i nałożenia rąk na siedmiu mężczyzn powołanych do służby w miłości, aby ofiarować ich samych w modlitwie i w obwieszczaniu Słowa, przypomina także i nam pierwszeństwo modlitwy i Słowa Boga w życiu. 

»

Modlitwa męczennika

02.05.2012

Dzisiaj chciałbym mówić na temat świadectwa i modlitwy pierwszego męczennika Kościoła, świętego Szczepana, jednego z siedmiu wybranych do służby miłosierdzia najbardziej potrzebującym.

»

Modlitwa, która przywołuje interwencję Boga

09.05.2012

Dzisiaj chciałbym zatrzymać się przy ostatnim epizodzie z życia św. Piotra opisanym w Dziejach Apostolskich: "Strzeżono więc Piotra w więzieniu, a Kościół modlił się za niego nieustannie do Boga" (Dz 12,5). 

»

Modlitwa w Listach św. Pawła

16.05.2012

Dziś chciałbym zacząć mówić o modlitwie w Listach Św. Pawła, Apostoła pogan.

»

Ufna modlitwa dziecka Bożego

23.05.2012

Modlitwa, której przewodzi Duch Święty, pozwala nam wołać "Abba Ojcze!" - z Chrystusem i w Chrystusie. Ta modlitwa umiejscawia nas w wielkiej mozaice Bożej rodziny. 

»

Wierność Boga i odpowiedź człowieka

30.05.2012

Dzisiaj chciałbym podkreślić dynamikę wiernego "tak" Boga i ufnego "amen" wiernych zatrzymując się na chwilę nad Drugim Listem do Koryntian

»

Doświadczenie piękna Boga

13.06.2012

Bóg pociąga nas do siebie, pozwala nam wspinać się na górę świętości, abyśmy byli coraz bliżej Niego, dając nam na tej drodze światło i pocieszenie. Jest to doświadczenie osobiste, o którym św. Paweł wspomina w rozdziale 12 Drugiego Listu do Koryntian, na którym chciałbym się dzisiaj skupić.

»

Dziękczynienie, uwielbienie i błogosławieństwo

20.06.2012

Dzisiaj chciałbym zatrzymać się przy pierwszym rozdziale Listu do Efezjan, który rozpoczyna się (...) hymnem błogosławieństwa, wyrazem podziękowania, radości.

»

Radość i pogoda ducha chrześcijanina

27.06.2012

Dziś chciałbym mówić o jednej z najstarszych pieśni, czy hymnie tradycji chrześcijańskiej, którą św. Paweł przedstawia nam jako pewnego rodzaju swój testament duchowy: List do Filipian.

»

Apokalipsa - wielka symfonia modlitwy

05.09.2012

Dzisiaj, po okresie wakacyjnym (...) chciałbym opowiedzieć o modlitwie w Księdze Apokalipsy, która – jak wiecie – jest ostatnią księgą Nowego Testamentu. 

»
12345
Strona 4 z 5, wyświetlono pozycje od 31 do 40, łącznie pozycji: 43.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x