Katechezy o modlitwie

Zapraszamy do wzięcia udziału w swoistej "szkole modlitwy" proponowanej przez Ojca Świetego Benedykta XVI w ramach audiencji środowych, które odbywały się od 4 maja 2011 roku do 3 października 2012 roku.


Modlitwa Jezusa i Jego uzdrowienia

14.12.2011

Dzisiaj chciałbym zastanowić się z Wami nad modlitwą Jezusa, która wiąże się z jego niezwykłą działalnością uzdrawiania. Ewangelie przedstawiają różne sytuacje, w których Jezus modli się wobec działania dobroczynnego i uzdrawiającego Boga Ojca, który działa przez Niego.

»

Życie Świętej Rodziny szkołą modlitwy

28.12.2011

Mając na uwadze temat modlitwy, który rozwijam w tym okresie w katechezach, dzisiaj chciałbym zaprosić Was do zastanowienia się, w jaki sposób modlitwa stanowi część życia Świętej Rodziny z Nazaretu. Dom w Nazarecie, w rzeczywistości, jest szkołą modlitwy.

»

Modlitwa Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy

11.01.2012

Na drodze naszej refleksji nad modlitwą Jezusa ukazaną w Ewangeliach chcemy dzisiaj rozważyć ten szczególnie uroczysty moment, jakim jest Jego modlitwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

»

"Ojcze: Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią uwielbił"

25.01.2012

W dzisiejszej katechezie skupiamy naszą uwagę na modlitwie jaką Jezus kieruje do Ojca w "godzinie" jego wywyższenia i Jego chwały (por. J 17,1 do 26). Jak stwierdza Katechizm Kościoła Katolickiego: "Tradycja chrześcijańska słusznie nazywa ją" modlitwą kapłańską " Jezusa. (nr 2747). 

»

Synowskie zawierzenie Jezusa

01.02.2012

Dzisiaj chcę mówić o modlitwie Jezusa w Getsemani w Ogrodzie Oliwnym. Sceneria ewangelicznej relacji na temat tej modlitwy jest szczególnie znacząca. Jezus udaje się na Górę Oliwną po spożyciu Ostatniej Wieczerzy i modlitwie wraz z uczniami. Opowiada Ewangelista Marek: "Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej" (Mk 14, 26).

»

Modlitwa na krzyżu

08.02.2012

„A gdy nadeszła godzina szósta, mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. O godzinie dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: «Eloi, Eloi, lema sabachthani», to znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?” (Mk 15, 33-34). 

»

Przesłanie z krzyża

15.02.2012

Obecnie pragnąłbym kontynuować medytację nad modlitwą Jezusa na krzyżu w obliczu bliskiej śmierci i chciałbym dzisiaj zatrzymać się przy opisie, jaki odnajdujemy w Ewangelii według św. Łukasza. Ewangelista przekazał nam trzy słowa Jezusa wypowiedziane na krzyżu.

»

Milczenie Jezusa

07.03.2012

Nie możemy zakończyć naszej refleksji i medytacji nad niektórymi aspektami modlitwy Jezusa bez krótkiego zatrzymania się przy tym, co dotyczy milczenia, tak bardzo ważnego w relacji do Ojca. W Adhortacji apostolskiej Verbum Domini odniosłem się do roli milczenia, jakie zajmuje ono w życiu Jezusa, a przede wszystkim na Golgocie: "mamy tu " słowo krzyża " (por. 1 Kor 1, 18).

»

Modlitwa w Dziejach Apostolskich i Listach św. Pawła

14.03.2012

Dzisiejszą katechezą chciałbym rozpocząć rozważania o modlitwie w Dziejach Apostolskich i w Listach Św. Pawła. 

»

Mała Pięćdziesiątnica

18.04.2012

Dziś pragnę się skupić na tym, co zwykło się nazywać "małą Pięćdziesiątnicą" (Biblia Tysiąclecia: "małym Zesłaniem Ducha Świętego"), która miała miejsce w szczytowym momencie trudnego okresu życia rodzącego się Kościoła.

»
12345
Strona 3 z 5, wyświetlono pozycje od 21 do 30, łącznie pozycji: 43.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x