Katechezy o modlitwie

Zapraszamy do wzięcia udziału w swoistej "szkole modlitwy" proponowanej przez Ojca Świetego Benedykta XVI w ramach audiencji środowych, które odbywały się od 4 maja 2011 roku do 3 października 2012 roku.


Dzieła sztuki pobudzają do modlitwy

31.08.2011

Istnieją także takie sposoby artystycznych ekspresji, które są prawdziwymi drogami do Boga, Najwyższego Piękna; a nawet są pomocą we wzrastaniu w relacji z Nim na modlitwie. Chodzi tu o dzieła, które rodzą się z wiary i wiarę wyrażają.

»

Psalm 3

07.09.2011

Pierwszym Psalmem przy którym się zatrzymuję, jest Psalm lamentacji i błagania, przeniknięty głęboką ufnością, w którym pewność obecności Boga jest podstawą modlitwy, która rodzi się w sytuacji ogromnej trudności, w jakiej znajduje się modlący.

»

Psalm 22

14.09.2011

W czasie dzisiejszej katechezy zajmiemy się psalmem (...) 22, który jest wzruszającą i przeszywającą serce modlitwą o wielkim bogactwie ludzkim i teologicznym. Zatrzymamy się zasadniczo na pierwszej jego części skupionej na lamentacji, aby pogłębić niektóry ważne wymiary modlitwy błagalnej do Boga.

»

"Pan jest pasterzem moim"

05.10.2011

Chciałbym dzisiaj rozważyć z wami Psalm, który w całości przeniknięty jest duchem ufności, w którym psalmista wyraża swoją pełną pogody ducha pewność, że jest prowadzony i chroniony, wolny od wszelkiego niebezpieczeństwa, gdyż Pan jest jego pasterzem. Chodzi tu o Psalm 23, którego treść jest bliska wszystkim i lubiana przez wszystkich. 

»

"Usta nasze były pełne śmiechu"

12.10.2011

Po medytacji, w poprzedniej katechezie, na temat niektórych Psalmów lamentacyjnych i dotyczących zaufania, chciałbym dzisiaj razem z wami rozważyć Psalm z radością, z modlitwą, który wyśpiewuje cuda Boga. Jest to Psalm 126, który świętuje wielkie rzeczy, które Pan uczynił dla swego ludu i który kontynuuje dzieła w każdym wierzącym człowieku.

»

Psalm 136

19.10.2011

Dzisiaj chciałbym rozważać z wami Psalm, który streszcza całą historię zbawienia, o której daje świadectwo Stary Testament. Jest to Psalm 136 lub według numeracji grecko-łacińskiej -135.

 

»

Psalm opiewający Prawo Boże

09.11.2011

W poprzednich katechezach medytowaliśmy niektóre psalmy, które są typowymi rodzajami modlitwy błagalnej, zaufania i uwielbienia. W dzisiejszej katechezie chciałbym zatrzymać się przy Psalmie 119. Odznacza się on charakterystyczną cechą "akrostychu alfabetycznego", czyli zbudowany jest według alfabetu hebrajskiego.

»

Psalm mesjański

16.11.2011

Kończymy dziś nasze katechezy o modlitwie Psałterza kontemplując jeden z najsłynniejszych "psalmów królewskich", Psalm, który Jezus sam przytoczył i który autorzy Nowego Testamentu obszernie podjęli i odczytywali w odniesieniu do Mesjasza. Chodzi o Psalm 110. 

»

Modlić się jak Chrystus

30.11.2011

Dzisiaj chciałbym zainicjować nasze spojrzenie na Jezusa, na Jego modlitwę, która przenika całe Jego życie, jak tajny kanał, który nawadnia istnienie, relacje, gesty i prowadzi Go coraz bardziej zdecydowanie do całkowitego daru z siebie, zgodnie z planem miłości Boga Ojca.

»

Jezus uwielbia Ojca

07.12.2011

Ewangeliści Mateusz i Łukasz przekazali nam modlitwę Jezusa, która jest prawdziwą perłą, często nazywaną Hymnem radości lub Hymnem radości mesjańskiej. Jest to tekst Mt 11,25-27 i Łk 10, 21-22

 

»
12345
Strona 2 z 5, wyświetlono pozycje od 11 do 20, łącznie pozycji: 43.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x