Początki

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Powstanie diakonii komunikowania społecznego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej  związane jest z osobami Tomasza Pukiewicza, Tomasza Skowrona i moderatora diecezjalnego Ruchu ks. Zbigniewa Woźniaka.

Gdy tworzył się portal oaza.pl przydzielono naszej diecezji domenę koszalin-kolobrzeg.oaza.pl (zresztą nadal aktualną, choć dzisiaj - z racji praktycznych - właściwie całkowicie wypartą przez skróconą wersję koszalin.oaza.pl). W roku 2000 uczyniono Tomasza Pukiewicza osobą kontaktową w tworzącej się sieci odpowiedzialnych za komunikowanie w Ruchu. Będąc informatykiem zajmował się on wówczas serwisami parafialnymi. Stąd ks. Woźniak, myśląc o utworzeniu diecezjalnej strony oazowej, zaprosił go do współpracy. Na Pielgrzymce Ruchu 11 listopada 2003 r. Tomasz poprowadził spotkanie na temat diakonii i możliwości, jakie daje Internet. Owocem było powstanie pierwszej, jeszcze bardzo bardzo prymitywnej strony oazowej (właściwie wizytówki) oraz oficjalne zawiązanie się Diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego.

Za dzień powstania tej diakonii uznaje się 13 grudnia 2003 r., gdy w Sieci umieszczona została owa wizytówka z danymi kontaktowymi moderatora i Centrum Ruchu. Tomasz Skowron jest twórcą pierwszego (2004) i drugiego (2006) layoutu stron diecezjalnych. Po dwóch latach od powstania diakonii ścisłe grono odpowiedzialnych za stronę liczyło osiem osób. Z czasem powstały podstrony diakonii diecezjalnych. Za sprawą kolejnego Tomka - Tomasza Uptassa, rozwinęło się forum "Tertulian". Powstało ono w roku 2004. Administrował nim Tomasz Skowron i Piotr Siwiński. Po awarii, przez którą utraciliśmy praktycznie wszystkie posty, postawił je na nowo właśnie Tomasz Uptass. Pod jego administracją odegrało ono bardzo znaczącą rolę integracyjną dla oazy w diecezji.

Prowadzenie całego serwisu diecezjalnego było na tyle wyjątkowe, że w lutym 2007 roku redakcja czasopisma „Wieczernik” uznała go za najlepszy spośród oazowych stron diecezjalnych w Polsce i nagrodziła dyplomem oraz nagrodą ufundowaną przez Moderatora Generalnego.


Wyświetleń: 4126
 
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x