Aktualności

...i nowy moderator krajowy Domowego Kościoła

18.01.2015

Zgodnie z Zasadami Domowego Kościoła, para krajowa – Katarzyna i Paweł Maciejewscy i moderator generalny Ruchu Światło-Życie – bp Adam Wodarczyk przedstawili delegatowi KEP ds. Ruchu Światło-Życie – bp. Adamowi Szalowi trzech kandydatów na moderatora krajowego Domowego Kościoła.

»

Nowa para krajowa Domowego Kościoła...

11.01.2015

Podczas ogólnopolskiego spotkania opłatkowego w Zduńskiej Woli została wybrana nowa para krajowa Domowego Kościoła – Katarzyna i Paweł Maciejewscy z archidiecezji poznańskiej, którzy dotychczas pełnili posługę pary filialnej poznańskiej.

»

Oazy zimowe 2015

07.01.2015

Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy zimowe, które odbędą się podczas ferii szkolnych. Są to rekolekcje przeznaczone dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

»

"Daj mi pić!"

06.01.2015

Biblijnym mottem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia 2015 roku) będą słowa Jezusa skierowane do Samarytanki w Ewangelii według św. Jana: "Daj mi pić!" (J 4, 7).

»

Orszak Trzech Króli

02.01.2015

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2015 roku przez kilka miejscowości naszej diecezji przejdzie Orszak Trzech Króli. To radosne wydarzenie jest jednocześnie zadumą nad tajemnicą objawienia się światu wcielonego Syna Bożego.

»

Narodzenie Pańskie A.D. 2014

24.12.2014

"Każda chrześcijańska rodzina może przede wszystkim – tak jak Maryja i Józef – przyjąć Jezusa, słuchać Go, rozmawiać z Nim, strzec Go, chronić Go, wzrastać wraz z Nim i w ten sposób udoskonalać świat. Zróbmy miejsce dla Pana w naszych sercach i w naszych czasach" (papież Franciszek).

»

Biskup z Oazy

13.12.2014

13 grudnia 2014 roku Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej ks. Adama Wodarczyka – moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie, przydzielając mu stolicę tytularną Pomezanię.

»

Na rok, ale całkowicie

09.12.2014

W święto patronalne Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, którego obchody odbyły się 8 grudnia 2014 roku w Czarnem, siostra Malwina Iwanicka złożyła po raz kolejny czasowe śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

»

Dwóch w jednym

04.12.2014

Z dniem 1 grudnia 2014 roku biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak mianował ks. Tomasza Tomaszewskiego moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła. Będzie on łączył tę posługę z posługą moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie.

»

Rok Życia Konsekrowanego

24.11.2014

Z woli papieża Franciszka, od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego 2016 roku w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: "Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj".

»
5678910111213
Strona 9 z 35, wyświetlono pozycje od 81 do 90, łącznie pozycji: 345.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x