Jedność w Jego imię

12.11.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

  Od 9.00 drzwi Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie się nie zamykały. Gmach wypełniał się ludźmi i światłem. Radość, jaka od nich biła, ogarniała cały budynek. Dzieci, młodzież, dorośli, małżeństwa, księża, siostry, osoby konsekrowane, łącznie prawie 600 osób. Z Koszalina, Szczecinka, Słupska, Piły, Bornego Sulinowa, Wałcza, Białogardu, Ustki, Jastrowia... Wszyscy zgromadzili się, by świętować XXIV Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie- dzień wspólnoty. Dzień pełen radości, dobroci i służby. Zaczęło się od zawiązania wspólnoty, powitania wszystkich przybyłych przez Moderatora Diecezjalnego ks. Dawida Hamrola i wspólnego śpiewu, dzięki posłudze Diecezjalnej Diakonii Muzycznej. Dalej było już tylko lepiej- modlitwa przedpołudniowa, obecność i słowo biskupa pomocniczego naszej diecezji Krzysztofa Włodarczyka i, oczywiście, odśpiewanie hymnu Polski, przecież spotykamy się w najważniejszą uroczystość dla naszej Ojczyzny. Po strawie dla ducha, należało posilić ciało, dlatego wspólnota oazowa ze Szczecinka  z parafii Miłosierdzia Bożego z zapałem częstowała rogalami marcińskimi. Diecezjalna Diakonia Ewangelizacyjna przygotowała spotkania w grupach dla młodzieży, studentów i dorosłych, na których kontynuowano wgłębianie się w temat roku za sprawą Niepokalanej. Do członków Domowego Kościoła skierował słowo ks. Dariusz Wypych, a najmłodszych i ich energię ogarniali klerycy i ks. Marcin Dobrowolski. Po spotkaniach w poszczególnych grupach bigos, wydawany przez członków wspólnoty z Piły, uśmierzył głód Oazowiczów, a przygotowane tańce pozwoliły spędzić czas dla bliźniego w radości, mimo zmiennej pogody. I tak, powoli wszystko zmierzało ku szczytowi naszego spotkania. Najpierw wprowadzeni w modlitewną atmosferę przez namiot spotkania, członkowie Ruchu mogli uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Edwarda Dajczaka i przygotowanej przez Diecezjalną Diakonię Liturgiczną. Podczas jej trwania pary rejonowe i para diecezjalna uroczyście przekazały funkcje swoim następcom. A słowa "Pragnę służyć!" przyświecać będą od 11 listopada 2017 roku dwóm kolejnym Animatorkom krzyżowym.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji XXIV Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie z serca dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/OazaKoszalin/photos/?tab=album&album_id=1529814797105082

 

Uczestnicy tegorocznej Pielgrzymki dzielą się z nami swoimi refleksjami:


Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie to po rekolekcjach wakacyjnych najważniejsze  dla mnie wydarzenie w ciągu roku formacyjnego. Spotkanie skupia członków Ruchu z gałęzi młodzieżowej, Domowego Kościoła, osoby konsekrowane oraz duszpasterzy zaangażowanych w formację i funkcjonowanie Ruchu. 11.11.2017 odbyła się kolejna, już 24 pielgrzymka Ruchu. To bardzo ważne dla mnie wydarzenie. Jest szansą na spotkanie wielu znajomych, którzy, tak jak ja, są obecni w Ruchu. Jest także doświadczeniem Żywego Kościoła. Nie ogranicza się do jednej grupy społecznej, ale ukazuje, że Kościół jest różnorodny, łączy ludzi w różnym wieku i różnych stanów. Ale to co jest w tym wszystkim najpiękniejsze to to, że w tej  różnorodności tworzymy jedność. Razem chcemy poszukiwać Boga, odkrywać Jego plan wobec każdego z nas, zgodnie z chryzmatem odkrytym przez ks. Franciszka Blachnickiego. Poprzez doświadczenie wspólnoty umacniamy się w wierze, dzielimy się doświadczeniami funkcjonowania wspólnot i tak po ludzku jesteśmy razem, w rozmowie, zabawie, modlitwie i tym co najpiękniejsze, we wspólnej Eucharystii.
                                                                     Filip Jachowicz

W czasie Dnia Wspólnoty najlepsza była dla mnie Diakonia Muzyczna- bardzo podobał mi się ich śpiew, który upiększał wszystko. W czasie spotkań w grupach były poruszane kwestie związane z tematem roku – Sługą Niepokalanej i obrazem Maryi, jaki mamy w sobie. W czasie wolnym tańce -Belgijka i skrzypek- były dobrym pomysłem na spędzenie razem czasu. Namiot spotkania- zdziwiło mnie to, że było bardzo cicho jak na tak dużą liczbę osób. Eucharystia i kazanie biskupa Edwarda były cudownym zakończeniem całej Pielgrzymki.
                                                                       Jakub Zaryczniak

W tym roku mój udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Ruchu Światło-Życie nie był pełny. Dołączyłam do Dnia Wspólnoty dopiero popołudniu, jednak uczestniczyłam w najważniejszym spotkaniu z Jezusem w Eucharystii, w namiocie spotkania i miałam też okazje pobyć z drugim człowiekiem. Czy Pan Bóg w tym krótkim czasie zdążył mi coś pokazać ? Pewnie! Zawsze to robi, jeśli ja się otwieram na to, co chce mi powiedzieć i jeśli zapraszam Go do przebywania w mojej codzienności. Odkryłam na nowo jak ważne jest spotkanie, ile dobrych a ukrytych uczynków ze sobą niesie: zauważenie drugiego człowieka, wyjście naprzeciw niego, oddanie swojego czasu i prawdziwej uwagi. A ile radości i ciepła daje uśmiech, przytulenie i bycie obok. Dlaczego więc czasem rezygnujemy ze spotkania, które potrafi dać tyle miłości i przechodzimy obok, nic nie pozostawiając drugiemu? Służba to bycie niewidzialnym, to zgoda na rezygnacje z siebie dla konkretnego człowieka lub dla grona ludzi których być może nigdy nie będę miała okazji poznać. To gest miłości, którym Pan Bóg pragnie się posługiwać, aby ROZDAWAĆ siebie . Piękne jest to, że to też okazja dla mnie, abym to ja mogła się zmieniać i wzrastać i, być może, służba to przede wszystkim szansa nawrócenia dla mnie ?... To druga, może prosta ale bardzo ważna tajemnica, którą Pan Bóg dał mi odkryć w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie.
                                                                        Izabella Kusiak

Na Pielgrzymce Ruchu Światło-Życie byłam pierwszy raz i było to dla mnie całkiem nowe, cudowne doświadczenie. Każdy moment w tym dniu był czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Miłość Boga i bliźnich była wręcz namacalna. Wspaniałe dla mnie jest też to, że nasza wspólnota daje mi możliwość kształtowania głębszej relacji z Ojcem i naszą Niepokalaną Matką. Dzień Wspólnoty pokazał mi jak duża siła i wiara kryje się w naszym Ruchu, ale też jak wielkim darem od Boga są okazje do naszych spotkań w Jego imię.
                                                                       Zosia Mrugalska


Wyświetleń: 1480
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x