XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

22.10.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się w sobotę, 11 listopada 2017 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

   Tematem tegorocznej pielgrzymki będzie hasło roku, które brzmi: "Sługa Niepokalanej". Spotkanie, które odbywa się w Narodowe Święto Niepodległości, jest największym oazowym dniem wspólnoty w naszej diecezji. Zapraszamy na nią członków wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie, a więc dzieci i młodzież, którzy formują się we wspólnotach parafialnych, oraz rodziny, które należą do Domowego Kościoła.

   Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka. Podczas pielgrzymki odbędą się spotkania w grupach, do których zostaniemy przydzieleni według czterech kategorii wiekowych:

  •     dzieci ze szkół podstawowych,
  •     młodzież gimnazjalna,
  •     młodzież ponadgimnazjalna i studenci,
  •     małżonkowie.

Ze względów organizacyjnych, należy obowiązkowo zgłosić wszystkie grupy pielgrzymów. Ważne jest podanie ich dokładnej liczby, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, informatora, miejsca na spotkaniach w grupach itd. Zgłoszenia grup dziecięcych i młodzieżowych należy kierować na adres recepcja@koszalin.oaza.pl, dołączając do maila dokładnie wypełniony specjalny formularz. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 10 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjnej.
Rodziny z Domowego Kościoła zgłaszają się do swoich par rejonowych. Koszt ich udziału wynosi 15 zł, dzieci do 16. roku życia – 10 zł.
Ostateczny termin zgłoszeń upływa w niedzielę, 5 listopada br. W poniedziałek (6 listopada) rozpoczniemy modlitwę w intencji pielgrzymki. Zapraszamy w tym czasie do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca świętego i rozważając kolejne tajemnice światła.

Program pielgrzymki

  9:00      recepcja
10:00      zawiązanie wspólnoty i Modlitwa w ciągu dnia
11:00      spotkania w grupach
13:00      obiad i czas dla bliźniego
14:00      możliwość spowiedzi
14:30      namiot spotkania
15:00      EUCHARYSTIA (prosimy, aby kapłani przywieźli alby)


Wyświetleń: 3153
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x