Ks. Piotr Wieteska Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła

19.10.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka ks. Piotr Wieteska został Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Nadrzędnym obowiązkiem ks. Piotra będzie wsparcie duchowe pary diecezjalnej Domowego Kościoła. Wśród kolejnych obowiązków Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła są: uczestnictwo w spotkaniach i pracach ogólnopolskich i filialnych, m.in. w Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, podsumowaniu roku formacyjnego oaz rekolekcyjnych Domowego Kościoła, spotkaniach Diecezjalnej Diakonii Jedności oraz uczestnictwo w oazach wakacyjnych rodzin.

Ks. Piotr Wieteska święcenia prezbiteratu przyjął 22 maja 1999 roku. Pełnił posługę wikariusza w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie, później w parafii Miłosierdzia Bożego w Wałczu. Od 2008 roku jest  ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. W 2015 roku został ustanowiony Misjonarzem Miłosierdzia przez papieża Franciszka. Od wielu lat, wraz z siostrami Uczennicami Krzyża, zajmuje się organizacją rekolekcji dla rodzin w koszalińskim seminarium. W Ruchu pełnił posługę moderatora parafialnego oraz moderatora kręgów. Był również odpowiedzialny za rejon Wałcz Domowego Kościoła.

Za dotychczasową posługę Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła dziękujemy ks. Tomaszowi Tomaszewskiemu.


Wyświetleń: 1893
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x