W jedności

09.05.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

„Celem diakonii jest budowanie jedności w Duchu Świętym. Jedność wyznacza cel wszelkiej diakonii Ruchu. Cel ten stawia wszystkich w relacji diakonijnej, służebnej. Jeżeli wszyscy przyjmują postawę diakonii, służby w odniesieniu do planu Ojca, objawionego i realizowanego przez Syna, wtedy może powstać jedność w Duchu” ks. Franciszek Blachnicki.


Gdy inni mogli w końcu zakosztować majowego słońca, w Centrum Ruchu Światło-Życie naszej diecezji zgromadzili się ludzie odpowiedzialni, pragnący służyć i wpływać na rozwój oazy koszalińsko-kołobrzeskiej. Po wspólnej modlitwie nieszporami, moderatorzy i odpowiedzialni diecezjalnych diakonii (ewangelizacji, życia, liturgiczna, komunikowania społecznego, oaz rekolekcyjnych) podzielili się tym, czego udało im się dokonać od ubiegłej Diakonii Jedności i przedstawili plany na przyszłość. A co w tej przyszłości? Zarówno w gałęzi młodzieżowej, jak i Domowego Kościoła Ruchu będzie się działo. Młodzież i dzieci przygotowują się do rekolekcji wakacyjnych. A tuż przed nimi odbędzie się Oaza Modlitwy Animatorów (9-11.06.2017 r.) oraz Diecezjalna Oaza Matka (10.06.2017 r.). Już teraz zapraszamy na Dni Wspólnoty podczas oaz letnich, które odbędą się 10 i 28 lipca w Lipiu. W Domowym Kościele w najbliższym czasie szykują się zmiany par na szczeblu rejonowym i diecezjalnym. Pamiętajmy o modlitwie, by nowe odpowiedzialne małżeństwa z radością podjęły służbę. Chwilę po wakacjach - 3 września - wyruszymy z archidiecezjalną pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wraz z diecezjami zielonogórsko-gorzowską i szczecińsko-kamieńską włączymy się w ten sposób w obchody 30. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Po rozmowach, obradach i dyskusjach, jak plany wcielić w życie, napełnieni Duchem Jedności członkowie Diakonii Jedności rozeszli się, by dalej działać i służyć.


Wyświetleń: 1324
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x