Kongregacja Odpowiedzialnych 2017

06.03.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach 24-26.02.2017 odbyła się 42. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie u stóp naszej Matki, Częstochowskiej Pani. Wspólnotę z naszej diecezji reprezentowali: moderator diecezjalny, siostra odpowiedzialna, dwa małżeństwa z Domowego Kościoła, w tym para diecezjalna, oraz dwie animatorki. W corocznym spotkaniu uczestniczyli członkowie Ruchu Światło-Życie zarówno z Polski, jak i z innych krajów – np. z Niemiec, Białorusi, Austrii. Podczas kongregacji po raz pierwszy zostały zaprezentowane: znak oraz piosenka kolejnego roku formacyjnego pt. „Sługa Niepokalanej”. Dzięki wielu konferencjom mogliśmy bliżej zapoznać się z tematem roku „Sługa Niepokalanej”.  Należy też wspomnieć, że podczas naszego pobytu w Częstochowie, obchodzona była 30. rocznica śmierci założyciela Oazy – ks. Franciszka Blachnickiego – dlatego też wysłuchaliśmy konferencji nt. wpływu ks. Franciszka na rozwój duchowości w Polsce. Ks. Marek Sędek – Moderator Generalny – przedstawił nam również swoje plany rozwoju Krościenka – serca polskiej oazy. Pragnie zbudować Centrum Ewangelizacji – miejsce nowoczesne i odzwierciedlające charyzmat Oazy.
To było niesamowite przeżycie – tyle osób w jednym miejscu, które żyją według tego samego charyzmatu oraz chcą dalej służyć w Ruchu Światło-Życie. Po zawierzeniu Matce Bożej Częstochowskiej procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, całego Ruchu Światło-Życie, Moderatora Generalnego i jego planów, Oazy naszej diecezji – moderatorów, sióstr, rodzin, animatorów i uczestników rekolekcji-napełnieni Duchem Świętym do dalszej służby -  wróciliśmy do domu.


Wyświetleń: 1465
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x