II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

03.10.2016 
Pobierz stronę w formacie PDF

11 czerwca 2016 roku, podczas diecezjalnych obchodów jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski w Kołobrzegu, biskup Edward Dajczak zwołał II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. To bardzo ważne dla naszej diecezji wydarzenie potrwa kilka lat.

W dekrecie zwołującym synod diecezjalny bp Edward napisał: "Zwołuję II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, czyli zebranie wybranych kapłanów oraz innych wiernych Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego, którzy dla dobra całej wspólnoty diecezjalnej będą świadczyć pomoc biskupowi diecezjalnemu w usłyszeniu tego, co Duch Święty mówi dzisiaj do Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego, oraz w rozpoznaniu dróg, którymi Bóg chce go prowadzić we współczesnym świecie.”

Biskup powołał już komisję przygotowawczą, której zadaniem jest świadczenie pomocy biskupowi diecezjalnemu w sprawach dotyczących organizacji i przygotowania synodu, jak również w opracowaniu jego regulaminu i w określeniu pytań, które mają być rozważane podczas obrad, oraz w wyznaczeniu uczestników synodu. Sekretarzem synodu został ks. Tomasz Tomaszewski – dotychczasowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

W swoim liście pasterskim na niedzielę, 25 września 2016 roku biskup Edward napisał o synodzie: "Zwołałem synod, bo czasy, w których żyjemy, potrzebują ożywienia przez Ducha Bożego. Synod jest naszą nadzieją – musimy wsłuchiwać się w głos Boga mówiącego do swojej cząstki Kościoła, jaką jest nasza diecezja. Synod jest wspólną odpowiedzialnością za naszą wiarę i wiarę przyszłych pokoleń. Jest on także ważnym pytaniem: Kościele Koszalińsko-Kołobrzeski, gdzie jesteś dzisiaj i dokąd zmierzasz?"

Biskup poprosił również wszystkich o odmawianie modlitwy za diecezję:

Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół.
W nim Ciebie wyznajemy i uwielbiamy.
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji.
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole.
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię.
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo.
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,
święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami.
Amen.
 


Wyświetleń: 2428
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x