Chrzcielny jubileusz w diecezji

16.05.2016 
Pobierz stronę w formacie PDF

Diecezjalne świętowanie 1050-lecia chrztu Polski odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2016 roku w kołobrzeskiej bazylice i będzie połączone z obchodami 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji.

List Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego

10 czerwca 2016 roku (piątek)

X Diecezjalny Kongres Ruchów i Stowarzyszeń

16:30 spotkanie na Skwerze Pionierów
17:00 zawiązanie wspólnoty
         przejście do bazyliki
18:15 katecheza o Kościele
19:00 nabożeństwo pokutne
         adoracja Najświętszego Sakramentu
         spowiedź święta
20:00 posiłek
21:00 EUCHARYSTIA

Zgłoszenia na Kongres należy kierować do osób odpowiedzialnych za poszczególne ruchy i stowarzyszenia w naszej diecezji. One zaś przekażą je do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej do dnia 31 maja br. Istnieje również możliwość zgłaszania zapotrzebowania na noclegi w Kołobrzegu z 10 na 11 czerwca br.


11 czerwca 2016 roku (sobota)

Celebracja odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych
Zwołanie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Święcenia biskupie ks. Krzysztofa Włodarczyka

10:00 zawiązanie wspólnoty
10:30 celebracja odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych
         podpisanie dekretu zwołującego synod diecezjalny
         adoracja Najświętszego Sakramentu
12:30 posiłek
13:30 uwielbienie i koronka do miłosierdzia Bożego
14:00 EUCHARYSTIA ze święceniami biskupimi

Zgłoszenia na sobotnie uroczystości należy kierować do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej. Pielgrzymi przywożą ze sobą białą chustę, apaszkę lub szalik, które będą potrzebne podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.


Wyświetleń: 1847
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x