Siostrzana pielgrzymka do Skrzatusza

11.12.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

W tym roku Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej obchodziły swoje święto patronalne, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Wybór tego miejsca podyktowany był między innymi tym, że ze względu na Kapitułę Generalną Siostry nie mogły uczestniczyć w diecezjalnej pielgrzymce osób konsekrowanych do Skrzatusza, która odbyła się 2 maja 2015 roku. To grudniowe pielgrzymowanie wpisało się więc zarówno w trwający jeszcze Rok Życia Konsekrowanego, jak i w rozpoczynający się właśnie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Warto podkreślić, że skrzatuskie sanktuarium jest jednym z kościołów jubileuszowych w naszej diecezji, w których można uzyskać odpust zupełny.

Wspólnotowe świętowanie Sióstr z Lipia rozpoczęło się modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, w czasie której rozważane były bolesne tajemnice różańcowe. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Tomaszewski – asystent kościelny Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, a koncelebrowali ją ks. Andrzej Malczyński – proboszcz i kustosz skrzatuski i ks. Jerzy Sławiński – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu. Ze względu na trwające w skrzatuskiej parafii rekolekcje adwentowe, homilię wygłosił prowadzący je ks. Wiesław Węgrzyn MS.

Podczas Mszy swoje śluby na kolejny rok złożyła s. Malwina Iwanicka: "Wszechmogący Boże, w Trójcy Świętej jedyny, odpowiadając na Twoją miłość, ja, Malwina Iwanicka, świadomie i dobrowolnie, na ręce Przełożonej Wspólnoty – siostry Małgorzaty Glanc, na jeden rok ślubuję czystość, ubóstwo i posłuszeństwo oraz życie według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. Niepokalana Matko, Maryjo! Przez Ciebie, z Tobą i w Tobie chcę należeć do Chrystusa i naśladując Go służyć Kościołowi we Wspólnocie Dzieci Łaski Bożej". Skrzatuskie pielgrzymowanie Sióstr z Lipia zakończyło się agapą w domu pielgrzyma.


Wyświetleń: 1895
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x