Wyróżnieni przez spadkobierców Kardynała

20.10.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

Podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej, 18 października 2015 roku Joanna i Grzegorz Jabłońscy otrzymali nagrodę im. kard. Ignacego Jeża „Radość płynie z nadziei”, a Małgorzacie Kasprowicz wręczono stypendium z Fundacji kard. Ignacego Jeża.

Joanna Jabłońska (ur. 1974) uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego o profilu pedagogicznym w rodzinnym Lęborku. Ukończyła następnie biologię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku i teologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie pracuje jako katechetka i nauczycielka przyrody w Zespole Szkół w Sławsku. Grzegorz Jabłoński (ur. 1971) ukończył szkołę podstawową w Sławsku i Sławnie, a następnie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Jego praca zawodowa to różnego rodzaju działania, w większości w charakterze przedstawiciela handlowego.

Joanna i Grzegorz zawarli sakrament małżeństwa w 1997 roku. Są rodzicami trojga dzieci: Aleksandry, Szymona i śp. Ignacego. Od 2006 roku należą do Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie, i są członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W Domowym Kościele przeszli całą formację podstawową. Wielokrotnie pełnili posługę animatorską na rekolekcjach dla rodzin, a w latach 2010-2013 byli parą rejonową w rejonie koszalińskim Domowego Kościoła. Są inicjatorami powstania i członkami Diecezjalnej Diakoni Życia Ruchu Światło-Życie oraz współzałożycielami Fundacji Po Piąte.

Małgorzata Kasprowicz (ur. 1993) pochodzi z Koszalina, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois. Od 2012 roku studiuje logopedię na Uniwersytecie Gdańskim. Obroniła pracę licencjacką, a obecnie jest na studiach magisterskich. Jej przygoda z Ruchem Światło-Życie rozpoczęła się od rekolekcji ewangelizacyjnych w drugiej klasie liceum. Po nich trafiła do wspólnoty oazowej w koszalińskiej katedrze. Oazę Nowego Życia stopnia I przeżyła w Lipiu, Oazę Nowego Życia stopnia II i Triduum Paschalne w formie rekolekcji – w Krościenku nad Dunajcem, a Oazę Nowego Życia stopnia III – we Wrocławiu. W 2014 roku uczestniczyła w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii. Jest członkiem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Diecezjalnej Diakonii Modlitwy. Już kilkanaście razy posługiwała jako animatorka na różnego typu rekolekcjach Ruchu Światło-Życie.


Wyświetleń: 1752
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x