XXII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

14.10.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

XXII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się w środę, 11 listopada 2015 roku, już tradycyjnie w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego i Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie.

Listopadowa pielgrzymka, przeżywana w tym roku pod hasłem "W mocy Ducha Świętego", jest największym oazowym dniem wspólnoty w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Są na nią zaproszeni członkowie wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie, a więc dzieci i młodzież, którzy formują się we wspólnotach parafialnych, oraz rodziny, które należą do Domowego Kościoła. Poszczególne grupy pielgrzymują oczywiście ze swoimi moderatorami i osobami odpowiedzialnymi.

Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka. Złożonymi podczas niej ofiarami pieniężnymi wesprzemy proces beatyfikacyjny naszego założyciela, czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Podczas pielgrzymki odbędą się spotkania w grupach, do których zostaniemy przydzieleni według czterech kategorii wiekowych:

  • dzieci ze szkół podstawowych,
  • młodzież gimnazjalna,
  • młodzież ponadgimnazjalna i studenci,
  • małżonkowie.

Ze względów organizacyjnych, należy obowiązkowo zgłosić wszystkie grupy pielgrzymów. Ważne jest podanie ich dokładnej liczby, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, informatora, miejsca na spotkaniach w grupach itd. Zgłoszenia grup dziecięcych i młodzieżowych należy kierować na adres recepcja@koszalin.oaza.pl, dołączając do maila dokładnie wypełniony specjalny formularz. Natomiast rodziny z Domowego Kościoła zgłaszają się do swoich par rejonowych.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 10 zł od uczestnika. Za dzieci małżeństw z Domowego Kościoła (szkoła podstawowa i starsze) opłata wynosi 5 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjnej. Ostateczny termin zgłoszeń upływa w piątek, 6 listopada br. Tego też dnia rozpoczniemy modlitwę w intencji pielgrzymki, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca świętego i rozważając kolejne tajemnice światła.


Program pielgrzymki

  9:00      recepcja
10:00      zawiązanie wspólnoty i Modlitwa w ciągu dnia
11:00      spotkania w grupach
13:00      obiad i czas dla bliźniego
14:00      możliwość spowiedzi
14:30      namiot spotkania
15:00      EUCHARYSTIA (kapłani - własne alby)


Wyświetleń: 1915
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x