Katarzyna i Waldemar

05.10.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

Jesteśmy małżeństwem od 24 lat. Mamy troje dzieci w wieku 22,19 i 17 lat. Do Domowego Kościoła należymy od niespełna dwóch lat. Trafiliśmy do tej wspólnoty przypadkowo. Przynajmniej tak nam się dotychczas wydawało. Głównym problemem, który nas nurtował, był nasz wiek: 48 i 52 lata. Wahaliśmy się, czy ma sens wejście do wspólnoty małżeństwa w średnim wieku z dorosłymi dziećmi oraz angażowanie się tam, gdzie większość stanowią młode rodziny. Te wątpliwości nie dawały nam spokoju.

Postanowiliśmy, że pojedziemy na rekolekcje I stopnia i wtedy rozeznamy, czy Domowy Kościół jest dla nas. Zdecydowaliśmy się na rekolekcje organizowane w Rokitnie przez diecezję koszalińsko-kołobrzeską w dniach od 12 do 27 lipca 2015 roku. Im bardziej zbliżał sie termin wyjazdu, tym większe ogarniało nas zwątpienie. Chwilami myśleliśmy nawet o odwołaniu naszego wyjazdu, ale jednocześnie bardzo chcieliśmy jechać, zachowując się odpowiedzialnie wobec Pana Boga i siebie samych. 

Gdy dotarliśmy do Rokitna, byliśmy zachwyceni tym przepięknym miejscem, w którym czekała na nas cicha i pokorna Matka Boża Cierpliwie Słuchająca. Para odpowiedzialna za rekolekcje, czyli Agnieszka i Radek przywitali nas słowami, że nie jest przypadkiem to, że znaleźliśmy sie na rekolekcjach tu i teraz. Pierwszego wieczoru wyrazili pragnienie, abyśmy się stali zaczynem Bożej miłości i radości. Popłynęły dni wypełnione modlitwą, Eucharystią, słowem Bożym, uwielbieniem Pana w śpiewie, a wszystko to w atmosferze wzajemnej życzliwości, pokoju, ogromnej radości i namacalnej obecności Ducha Świętego.

Wspaniała ekipa: młody ks. Tomasz, którego słowa dotykały nas i trafiały do serc, mądrzy, oraz uduchowieni i charyzmatyczni animatorzy byli autentycznymi świadkami Jezusa Chrystusa. Diakonia muzyczna, której niezapomniane, pulsujące radością muzyka i śpiew trwają w nas do dziś. Wydarzenia takie jak zawierzenie życia Jezusowi, odnowienie chrztu świętego, wylanie Ducha Świętego, modlitwa wstawiennicza czy odnowienie sakramentu małżeństwa zapierały nam dech w piersiach.

Jadąc na rekolekcje, nie oczekiwaliśmy wiele, więc obfitość łask, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga, dosłownie powaliła nas na kolana! Odczuliśmy dotyk i błogosławieństwo Jezusa, zrozumieliśmy wartość jedności małżeńskiej. Doświadczyliśmy żywej, radosnej, przepełnionej Duchem Świętej wspólnoty, ale przede wszystkim odkryliśmy SENS przynależności do Domowego Kościoła! Nasze zwątpienia i niepewność zostały całkowicie rozwiane. Co więcej, na rekolekcjach zyskaliśmy pewność, że czas, w którym Jezus powołał nas do tej wspólnoty, był najbardziej odpowiedni. Wcześniej nie byliśmy na to gotowi i nie potrafilibyśmy odpowiedzieć na JEGO zaproszenie.

Dziękujemy Bogu, że dał nam ten wspaniały czas i postawił właśnie tych, a nie innych ludzi na naszej drodze! Dnia 5 września 2015 roku, podczas uroczystej Mszy Świętej, z wielkim pokojem i radością w sercach wyraziliśmy z mężem pragnienie pełnego włączenia się do Domowego Kościoła. Chwała PANU!

Katarzyna i Waldemar Rozkwitalscy
Bielefeld, Niemcy


Wyświetleń: 1556
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x