Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

30.09.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

Pierwszy raz w historii, w dniach 23-24 października 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędzie się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD). Weźmie w nim udział moderator generalny Ruchu Światło-Życie – ks. Marek Sędek.

W piątkowy wieczór, 23 października spotkają się moderatorzy diecezjalni Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła, pary diecezjalne Domowego Kościoła oraz odpowiedzialni za poszczególne diakonie na poziomie filialnym. Zasadnicza część spotkania rozpocznie się w sobotę, 24 października o godz. 9:00. Do udziału w DWDD zaproszeni są nie tylko odpowiedzialni za poszczególne diakonie w naszej diecezji, lecz również ci spośród członków Ruchu Światło-Życie, który dopiero pragną posługiwać w którejś z nich.

Koszt udziału w sobotniej części DWDD wynosi 20 zł. Swój udział należy koniecznie zgłosić do poniedziałku, 19 października br.: członkowie Domowego Kościoła – swojej parze rejonowej, członkowie diakonii – odpowiedzialnym za diakonie, pozostałe osoby – do Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, pocztą elektroniczną: recepcja@koszalin.oaza.pl. Pod tym adresem lub pod numerem telefonu 600 604 137 można uzyskać również wszelkie dodatkowe informacje dotyczące DWDD.

Czym są DWDD?

Dni Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią – w sześciu miejscach Polski, ponieważ w naszym kraju istnieje obecnie sześć filii Ruchu Światło-Życie. Diecezja koszalińsko-kołobrzeska, wraz z archidiecezjami poznańską i szczecińsko-kamieńską oraz diecezjami kaliską, włocławską i zielonogórsko-gorzowską, tworzy filię poznańską. Moderatorem tej filii jest ks. Adrian Put, jej sekretarką – s. Grażyna Łazor WDŁB, a parą filialną Domowego Kościoła – Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie.

Już same dwie części nazwy DWDD – dzień wspólnoty i diakonie diecezjalne – odsłaniają wiele treści. Uczestniczą w nim przedstawiciele wszystkich diecezji, którzy odpowiadają za diakonie na szczeblu diecezjalnym. Inaczej mówiąc, są to: moderatorzy diecezjalni i zakonni, pary diecezjalne Domowego Kościoła wraz z moderatorami diecezjalnymi Domowego Kościoła oraz odpowiedzialni za poszczególne diakonie diecezjalne.

DWDD ma swój temat przewodni, który jest ustalany i opracowywany przez Centralną Diakonię Formacji Diakonii. Jak każdy dzień wspólnoty, tak również DWDD służy budowaniu jedności w Ruchu poprzez charyzmat spotkania: wspólne dzielenie, rozmowy, przeżycie jedności „merytorycznej” poprzez pochylenie się nad jednym dla całego Ruchu tematem, przepływ informacji, wreszcie zgromadzenie się i przeżycie jedności w Duchu Świętym na liturgii, zwłaszcza eucharystycznej.

W zależności od miejsca, warunków i tradycji filii, dniem przyjazdu jest albo piątek wieczór albo sobota rano. Właściwy DWDD odbywa się w sobotę. Punkty dnia najczęściej są również stałe. Na początku zawiązanie wspólnoty: modlitwa i przedstawienie się. Następnie wprowadzenie w temat poprzez konferencję lub jakąś inną formę. Centrum spotkania, jak na każdym dniu wspólnoty, stanowi oczywiście Eucharystia.

Niezwykle ważnym punktem są spotkania w grupach diakonijnych, na które składają się: wspólna modlitwa z dzieleniem się słowem Bożym, spotkanie formacyjne nawiązujące do tematu DWDD oraz sprawy bieżące diakonii. To tutaj następuje przepływ życia i informacji. Można zostać zainspirowanym czymś, co potem pomoże w pracy danej diakonii w diecezji, a jednocześnie podzielić się swoimi radościami i trudnościami. Te spotkania służą budowaniu więzi i dalszej współpracy. Dlatego tak ważna jest regularna obecność na nich wszystkich odpowiedzialnych za diakonie.

Więcej o DWDD


Wyświetleń: 1844
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x