Nie przespać życia

15.03.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 13 do 15 marca 2015 roku Diecezjalna Diakonia Muzyczna przeżywała swoją oazę modlitwy połączoną z warsztatami. Jej członkowie oraz kandydaci przyjechali do parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku, której proboszczem jest ks. Jacek Lewiński – moderator diakonii.

Przeżywany czas Wielkiego Postu stał się zachętą do tego, aby część formacyjna spotkania była zatrzymaniem się z Jezusem i apostołami w Ogrodzie Oliwnym. Dzięki modlitwie i konferencjom, każdy miał się zapytać o swoją czujność, o to, czy nie "przesypia" swojego życia. Przebywanie w Ogrójcu było zaproszeniem do tego, aby zrewidować siebie, swoje postawy i codzienne wybory. Było także pytaniem o życiową spójność i konsekwencję.

W części warsztatowej diakonia przygotowywała się do posługi podczas święceń kapłańskich, które odbędą się 23 maja br. w koszalińskiej katedrze. Nie zabrakło także przeżywania radości z bycia we wspólnocie.

Uczestnicy oazy modlitwy są bardzo wdzięczni Bogu za czas, który przeżywali, za to, co On uczynił w ich sercach, za trud i zmęczenie podczas pracy warsztatowej oraz za życzliwość kapłanów i parafian, którzy przyjęli ich do swoich domów. Członkowie diakonii, odnowieni w swoim pragnieniu gorliwej i wiernej służby, powierzyli dobremu Bogu dalszy jej rozwój, ufając że sam Pan będzie prowadził to piękne dzieło.


Wyświetleń: 2256
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x