Kobieta i mężczyzna – komplementarność

10.03.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 6 do 8 marca 2015 roku w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie.

Trzy konferencje poprowadzili Anna i Benedykt Banaszakowie z Wrocławia – rodzice pięciorga dzieci i wieloletni członkowie Ruchu Światło-Życie. Poruszyli oni tematy kobiecości i męskości, szczególnie w kontekście relacji małżeńskich. Moderator Diakonii Życia – ks. Piotr Wieteska przewodniczył liturgii, głosił homilie i pełnił posługę duchową. W niedzielę na spotkanie przybyli Jolanta i Piotr Sorokowie – para diecezjalna Domowego Kościoła.

Uczestnikami spotkania było pięć małżeństw, należących już do Diakonii Życia, i dwa małżeństwa, które są zainteresowane taką posługą. Podczas gdy rodzice słuchali konferencji i prowadzili dialog małżeński, czternaścioro dzieci miało swoje zajęcia pod opieką diakonii wychowawczej. To spotkanie, które miało charakter formacyjny, z całą pewnością przyczyni się do jeszcze większego oddania się w służbę życia.


Wyświetleń: 1847
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x