...i nowy moderator krajowy Domowego Kościoła

18.01.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

Zgodnie z Zasadami Domowego Kościoła, para krajowa – Katarzyna i Paweł Maciejewscy i moderator generalny Ruchu Światło-Życie – bp Adam Wodarczyk przedstawili delegatowi KEP ds. Ruchu Światło-Życie – bp. Adamowi Szalowi trzech kandydatów na moderatora krajowego Domowego Kościoła:

  • ks. Tomasza Opalińskiego z diecezji płockiej,
  • ks. Roberta Klemensa z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu (archidiecezja poznańska),
  • ks. Romana Litwińczuka z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W dniu 17 stycznia 2015 roku bp Adam Szal powołał ks. Tomasza Opalińskiego do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła. Ks. Opaliński  urodził się w roku 1966. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 roku. W tym samym roku obronił na Wydziale Teologii KUL pracę magisterską zatytułowaną "Koinonia en Christo. Eklezjologia wspólnotowa ks. Franciszka Blachnickiego". Ukończył również studia polonistyczne, studia licencjacko-doktoranckie w zakresie homiletyki oraz Podyplomowe Studium Retoryki przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pełnił obowiązki wykładowcy homiletyki, pracował w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej Płockiej, był redaktorem odpowiedzialnym płockiej edycji tygodnika "Niedziela" i p.o. dyrektora Katolickiego Radia Płock. Obecnie jest proboszczem parafii pw. św. Rocha w Janowie.

Nowy moderator krajowy Domowego Kościoła jest związany z Ruchem Światło-Życie od 15 roku życia. Jako animator wspólnoty młodzieżowej był odpowiedzialny za diakonię liturgiczną w parafii. W Krucjacie Wyzwolenia Człowieka jest od 1983 roku, a w Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, a więc także w Stowarzyszeniu "Diakonia Ruchu Światło-Życie", od roku 2000. Był członkiem Diecezjalnej Diakonii Jedności, współtwórcą i redaktorem odpowiedzialnym diecezjalnego listu jedności "Charyzmat i Wierność", moderatorem Diecezjalnej Szkoły Animatora, prowadzącym rekolekcje wakacyjne zarówno w diecezji, jak i w Centrum Ruchu w Krościenku, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie w diecezji płockiej. Z Domowym Kościołem jest związany rodzinnie (rodzice w kręgu DK), jak i poprzez prowadzenie rekolekcji (pierwsza oaza rodzin w 1991 roku). Od ponad 10 lat regularnie prowadzi rekolekcje Domowego Kościoła, szczególnie Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej, rekolekcje piętnastodniowe, rekolekcje tematyczne, rekolekcje dla par rejonowych, sesje o pilotowaniu kręgów, ORDR I i II stopnia.


Wyświetleń: 2083
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x