Violetta i Mirosław

09.01.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

Dziękuję Bogu za łaskę odkrycia na nowo Ruchu Światło-Życie podczas Oazy Rekolekcyjnej Diakonii, która odbyła się w Koszalinie od 27 do 31 grudnia 2014 roku w Koszalinie. Po latach formacji stanąłem u progu wyboru: a może inna forma wzmacniania mojej wiary, inne miejsce, w którym mógłbym wzmacniać siły i służyć innym? Te rekolekcje pokazały mi cały wachlarz możliwości służby dla drugiego człowieka, pokazały piękno i wartość wspólnoty oraz utwierdziły w przekonaniu, że gałąź Domowy Kościół jest tą wspólnotą, w której wraz z moją ukochaną Żoną chcę służyć braciom.

Po drugie, w tych dniach doznałem też piękna zróżnicowania Ruchu. Były dzieci, młodzi uczniowie i studenci oraz trzy małżeństwa. To dało przekrojowy obraz naszej wspólnoty. Miejsce jest dla wszystkich.

Fakt uczestnictwa ks. Adriana – moderatora filialnego Ruchu Światło-Życie pozwolił mi umiejscowić nasz rejon, diecezję w całej strukturze Ruchu. Sposób wypowiadania się, poczucie humoru i życzliwość na długo zostaną w pamięci.

Mirosław Latkowski


Bóg na tych rekolekcjach otworzył przede mną kolejną część drogi we wspólnocie. Dał mi czas przypomnienia sobie wartości znaku Światło-Życie i umocnił mnie w przekonaniu, że jestem w najlepszej dla mnie wspólnocie – Domowym Kościele – gałęzi Ruchu Światło-Życie. Czas tych rekolekcji to też czas podjęcia decyzji, gdzie na dzisiaj jest dla mnie i mojego Męża miejsce służby.

Ekipa prowadząca pokazywała nam na każdym kroku, co to znaczy wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za Ruch. Wiedza, kultura, uśmiech i zrozumienie dla naszych nieumiejętności oraz patriotyzm, a przede wszystkim Jezus w oczach i sercach wszystkich – to piękne świadectwo, którym się napełnialiśmy jako uczestnicy.

Doświadczenie całej wspólnoty Ruchu Światło-Życie (prawie wszystkich jego gałęzi) w trakcie tych rekolekcji było bardzo ubogacające. Wiele życzliwości i radości, których doświadczyliśmy, oraz tort z okazji naszej rocznicy ślubu, który był dla nas zaskoczeniem i „Sto lat”, którego nie da się zapomnieć (dziękujemy ks. Adrianowi), sprawiły, że te rekolekcje zapisały się w naszej pamięci na długo.

Pozdrawiając całą ekipę ORD i wszystkich uczestników, życzymy błogosławionych owoców tych rekolekcji, mocy Ducha Świętego w dziele służby. I do zobaczenia.

Violetta Latkowska


Wyświetleń: 2269
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x