Biskup z Oazy

13.12.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

13 grudnia 2014 roku Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej ks. Adama Wodarczyka – moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie, przydzielając mu stolicę tytularną Pomezanię.

Biskup nominat Adam Wodarczyk urodził się 3 stycznia 1968 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach i uzyskał tytuł magistra teologii na Papieskim Fakultecie Teologicznym w Krakowie na podstawie pracy z historii Kościoła pt. „Ksiądz Franciszek Blachnicki – życie i działalność w latach 1921-1961”. Święcenia prezbiteratu przyjął 14 maja 1994 roku w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk abp. Damiana Zimonia.

W latach 1994-1998 był wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi w Chorzowie. Ukończył studia doktoranckie z liturgiki i teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a w roku 2007 otrzymał stopień doktora nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na podstawie pracy pt. „Ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987) – życie i działalność”.

Biskup nominat od lat młodzieńczych należy do Ruchu Światło-Życie. Był animatorem i moderatorem wspólnot parafialnych oraz wielu oaz rekolekcyjnych na różnym stopniu formacji. Obecnie, drugą kadencję jest moderatorem generalnym Ruchu. Od roku 2001 pełni również funkcję postulatora procesu beatyfikacyjnego założyciela Ruchu Światło-Życie – sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jest członkiem Krajowej Rady Misyjnej oraz Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP.

Ks. Adam Wodarczyk przyjmie święcenia biskupie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2015 roku w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk metropolity katowickiego – abp. Wiktora Skworca. Zawołaniem biskupim ks. Adama będą dwa proste słowa „Światło-Życie”, o których sam mówi: „One mi zostały wpisane jako znak życia, kiedy miałem 14 lat i przyszedłem na pierwsze spotkanie oazowe. Trudno, żeby coś innego było dla mnie motywem przewodnim, kiedy od 32 lat to jest naczelna myśl duchowa mojego życia”.

Biskup nominat, pełniąc posługę moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie, kilkakrotnie przebywał w naszej diecezji, uczestnicząc w:

W roku 2013 ks. Wodarczyk poprowadził trzy serie rekolekcji dla kapłanów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.


"Czekając na cud"  rozmowa "Radia Plus" z ks. A. Wodarczykiem


Wyświetleń: 2177
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x