Sztuka (w) ewangelizacji

02.12.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 21 do 23 listopada 2014 roku w Lipiu odbyła się połączona z warsztatami oaza modlitwy Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie.

Ważne jest nie tylko co, ale także jak się mówi. Co zrobić, by głosić jeszcze skuteczniej uczą się w Lipiu członkowie Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. Pomagają im w tym warsztaty teatralne.

- Jako uczniowie Jezusa jesteśmy zobowiązani do głoszenia Ewangelii każdego dnia, całym swoim życiem, ale posługa w Diakonii Ewangelizacji to jakby zrobienie kroku dalej: bycie na służbie Kościoła. A do tej służby trzeba się dobrze przygotować - wyjaśnia ks. Remigiusz Szauer, moderator Diakonii Ewangelizacji.

Pomocą mogą być zajęcia teatralne, na które zaproszono uczestników oazy modlitwy. W domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu, pod fachowym okiem profesjonalnego reżysera, trzynastka oazowiczów zdobywa pierwsze aktorskie szlify.

- Te zajęcia bez wątpienia przydadzą się nie tylko do zrealizowania zadań, które sobie postawiliśmy, a więc stworzenia ewangelizacyjnej etiudy, ale także podczas innych form głoszenia, a nawet w codziennych kontaktach z ludźmi. Dzięki ćwiczeniom aktorskim nabierają choćby pewności siebie, samoświadomości, wiedzą, jak zapanować nad gestami i mimiką - mówi Danuta Szauer, która prowadzi zajęcia warsztatowe.

Owocem trzydniowych zmagań oazowiczów z aktorstwem będzie własna interpretacja przypowieści o dobrym Samarytaninie. Etiudę, która powstaje w Lipiu, będzie można wkrótce także zobaczyć w internecie.

Karolina Pawłowska, "Gość Niedzielny"

Galeria zdjęć

Etiuda filmowa "Samarytanin"


Wyświetleń: 1422
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x