40 lat minęło...

07.07.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

W tym roku mija 40 lat od pierwszej oazy wakacyjnej na terenie utworzonej w roku 1972 diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Oaza odbyła się w Wierzchowie Pomorskim i odwiedził ją biskup Ignacy Jeż, którego 100. rocznicę urodzin będziemy obchodzili 31 lipca 2014 roku.

Część uczestników tej historycznej oazy przywiózł ks. Jan Borzyszkowski, który właśnie podczas wakacji w 1974 roku został przeniesiony jako administrator z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gościnie do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie. Ks. Borzyszkowski zmarł 25 czerwca 2014 roku, a jego pogrzeb odbył się w koszalińskiej katedrze i na cmentarzu komunalnym.

Galeria zdjęć z pierwszej oazy w naszej diecezji


Wyświetleń: 2408
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x