Coś więcej niż internat

26.06.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

Do 20 lipca 2014 roku będzie trwał nabór do Bursy im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku, przyjmującej chłopców, którzy już uczą się w szczecineckich szkołach ponadgimnazjalnych lub zostali do nich przyjęci na rok szkolny 2014/2015.

Bursa, którą prowadzi Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, jest charytatywną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie podczas pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Obecnie jej dyrektorem jest ks. Zbigniew Woźniak, poprzedni moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Bursa stanowi formę pomocy młodym ludziom w zdobyciu wykształcenia, zwłaszcza gdy są oni w trudnej sytuacji materialnej. Jest to także propozycja wsparcia i wychowania dla tych, którzy są zaangażowani w ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz w wolontariat. Stwarza ona dobre warunki do nauki i rozwoju oraz zapewnia całodzienne wyżywienie we własnej stołówce. Pobyt w Bursie jest bezpłatny.

Wstępny wniosek o przyjęcie do Bursy należy kierować drogą elektroniczną, za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.bursa.szczecinek.caritas.pl. Przed jego złożeniem należy zapoznać się ze statutem i regulaminem Bursy oraz z ramowym planem dnia. Na stronie internetowej opisana jest również procedura i regulamin rekrutacji. Ilość miejsc jest ograniczona, bo w domu może mieszkać 25 wychowanków, którzy mają do dyspozycji siłownię, salę bilardową i do tenisa stołowego, salę internetową oraz telewizyjną. Pokoje są dwu-, trzy- i czteroosobowe. W domu jest także kaplica z Najświętszym Sakramentem i zapewniona stała opieka duszpasterska.


Wyświetleń: 2193
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x