Ogólnopolski Tydzień Biblijny

02.05.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 4 do 10 maja 2014 roku przeżywamy VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który rozpoczyna się Niedzielą Biblijną. W ten sposób mamy możliwość wyrażenia naszej wdzięczności Ojcu niebieskiemu za słowo Boże, które jest źródłem naszej wiary.


"Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II przygotowało materiały, które winny pomóc w twórczym i owocnym przeżywaniu Niedzieli Biblijnej i całego Tygodnia Biblijnego. Ale proponowane w Przeglądzie Biblijnym pomoce liturgiczne i katechetyczne nawiązują także w istotny sposób do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa – Syna Bożego. Chodzi o dostrzeżenie organicznej więzi między naszą wiarą a Słowem Bożym, które nam objawia Mesjasza, abyśmy wraz z apostołem Tomaszem i cały Kościołem apostolskim mogli wyznać: Pan mój i Bóg mój (J 20, 28). Dziękując w te dni za Słowo Boże będziemy równocześnie dziękować Bogu za zrodzoną w nas za sprawą tego Ziarna wiarę w oczekiwanego przez wieki Mesjasza, Jezusa z Nazaretu, Syna Bożego."

ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk
przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II


Materiały na VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Sesja popularnonaukowa w Koszalinie


Wyświetleń: 2409
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x