Poznański DWDD

08.04.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

Podczas wiosennego Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD), który odbył się 5 kwietnia 2014 roku w Poznaniu, podjęto refleksję nad wpływem bł. Jana Pawła II na Ruch Światło-Życie oraz nad tym, jak jeszcze owocniej wcielać jego nauczanie w życie wspólnot oazowych.

DWDD to spotkanie, na którym dwa razy w roku (wiosną i jesienią) zbierają się przedstawiciele diakonii, pełniący swoją posługę na szczeblu diecezjalnym: moderatorzy diecezjalni, pary diecezjalne Domowego Kościoła oraz przedstawiciele innych diakonii. DWDD odbywa się w ramach sześciu filii, które składają się na strukturę Ruchu Światło-Życie na terenie Polski. Diecezja koszalińsko-kołobrzeska, wraz z archidiecezjami poznańską i szczecińsko-kamieńską oraz diecezjami zielonogórsko-gorzowską, kaliską i włocławską, należy do filii poznańskiej.

Na wiosennym DWDD naszą diecezję reprezentowali: ks. Tomasz Tomaszewski - moderator diecezjalny, Ewa i Zbigniew Langowie - para diecezjalna Domowego Kościoła oraz s. Grażyna Łazor ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, która pełni posługę sekretarki naszej filii.


Wyświetleń: 2838
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x