Ewangelizacyjne przebudzenie

30.03.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

Od 28 do 30 marca 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyły się dni wspólnoty moderatorów, animatorów i odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ich głównym tematem była ewangelizacja.

W dniach wspólnoty uczestniczyło około 40 osób, które reprezentowały wszystkie stany tworzące Ruch Światło-Życie, a więc: kapłani, osoby konsekrowane, dorośli (żyjący zarówno w małżeństwach jak i samotnie) oraz młodzież. Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii i zawiązania wspólnoty, a wieczorną modlitwę stanowiła droga krzyżowa z tekstami sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątkowy wieczór odbyło się również spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła, który tworzą: para diecezjalna – Ewa i Zbigniew Langowie, pięć par rejonowych i moderator diecezjalny – ks. Jacek Lewiński. Na kręgu obecni byli również: moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie – ks. Tomasz Tomaszewski, moderator filii poznańskiej – ks. Adrian Put, para filialna – Katarzyna i Paweł Maciejewscy oraz sekretarka filii – s. Grażyna Łazor WDŁB, a także ks. Krzysztof Włodarczyk – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej.

Sobota rozpoczęła się jutrznią. Przed południem uczestnicy spotkania dzielili się wieloma różnorodnymi doświadczeniami ewangelizacyjnymi wspólnot Ruchu Światło-Życie, za które są odpowiedzialni. Następnie o. Piotr Włodyga OSB przedstawił niektóre myśli z adhortacji papieża Franciszka Evangelii gaudium, akcentując zwłaszcza te, które dotyczą głoszenia Ewangelii. W centrum dnia znalazła się Eucharystia, której głównym celebransem był ks. Put. Część poobiednia rozpoczęła się od koronki do miłosierdzia Bożego i namiotu spotkania. Potem o. Włodyga wygłosił konferencję, w której, analizując krótko kilka fragmentów Ewangelii, mówił o tym, że Jezus ewangelizował przede wszystkim swoich uczniów. Kontynuacją konferencji była praca w grupach, której podsumowanie odbyło się po kolacji. Drugi dzień spotkania zakończył się nieszporami i adoracją Najświętszego Sakramentu.

W niedzielne przedpołudnie ks. Tomaszewski, nawiązując do wypowiedzi papieża Franciszka, a zwłaszcza do dokumentów Ruchu Światło-Życie, poruszył temat parafii. Stanowi ona podstawową przestrzeń, w której prowadzona jest ewangelizacyjna działalność Kościoła. Dlatego następnie uczestnicy dni wspólnoty zastanawiali się razem nad tym, w jaki sposób Ruch Światło-Życie może jeszcze aktywniej zaangażować się w naszej diecezji w ewangelizację na poziomie parafii. Pierwszym narzędziem są parafialne rekolekcje ewangelizacyjne, których celem nie jest nabór nowych członków dla Ruchu Światło-Życie, ale doprowadzenie człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Konkretną propozycją, która ma służyć ewangelizacyjnemu przebudzeniu naszych wspólnot oazowych, będzie Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE). Dni wspólnoty zakończyły się Eucharystią, której przewodniczył ks. Zbigniew Woźniak.


Wyświetleń: 7200
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x