Modlitwa i post za duchowieństwo

13.03.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

Diakoni naszej diecezji wraz z ks. Wojciechem Wójtowiczem - rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, zapraszają do podjęcia w piątek, 4 kwietnia 2014 roku modlitwy i postu w intencji duchowieństwa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Kto?
Zaproszenie kierowane jest do każdego, kto uzna sensowność i wartość tego dzieła oraz zechce się do niego dobrowolnie włączyć. Pomysł dnia postu i modlitwy za duchowieństwo diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zainicjowali diakoni wraz ze swoim opiekunem - ks.  Wojciechem Wójtowiczem, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Co?
Proponujemy podjęcie dobrowolnej formy modlitwy i dobrowolnej formy postu. Dziękujemy za każde poruszenie serca i każdy gest. Tym bardziej będziemy zbudowani tymi, którzy na przykład choć jeden posiłek zastąpią chlebem i wodą.

Dlaczego?
Bo jesteśmy głęboko przekonani, że takiego wsparcia potrzebują nasi biskupi i prezbiterzy. Na jego owoce liczą również sami diakoni, przygotowujący się do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu prezbitera.

Kiedy?
Dzień Serca Jezusowego - pierwszy piątek miesiąca kwietnia (4.04.2014), w bliskości świąt paschalnych, gdy kapłani mają zwykle wiele pracy jako rekolekcjoniści i spowiednicy. Sprawę poświęcamy również Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jak podzielić się pomysłem?
Powiedzieć o nim innym, użyć plakatu, na portalach społecznościowych umieścić krótki film.

Z serca dziękujemy.

Diakoni diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
ks. Wojciech Wójtowicz, rektor WSD Koszalin


Strona internetowa Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego
 


Wyświetleń: 1878
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x