Wspólnie w jednym kierunku

25.02.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 28 do 30 marca 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędą się diecezjalne dni wspólnoty moderatorów, animatorów i odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Ich tematem będzie ewangelizacja.

Papież Franciszek przypomniał nam w swojej adhortacji o głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie, że „wspólnoty podstawowe i małe wspólnoty, ruchy oraz inne formy stowarzyszeń stanowią bogactwo Kościoła, które Duch wzbudza dla ewangelizowania wszystkich środowisk i dziedzin życia” (Evangelii gaudium, nr 29).

Do takich wspólnot należy oczywiście Ruch Światło-Życie. Właśnie dlatego podczas marcowych dni wspólnoty podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytania dotyczące zaangażowania Ruchu Światło-Życie w ewangelizację diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:

  • co już robimy?
  • co powinniśmy robić?
  • co możemy robić?

Zaproszenie na dni wspólnoty skierowane jest do tych, którzy pełnią posługę zarówno w oazowych wspólnotach dziecięcych i młodzieżowych, jak i w kręgach Domowego Kościoła, czyli do księży-moderatorów, animatorów i innych osób podejmujących odpowiedzialność za Ruch Światło-Życie w naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 18:00, a zakończy w niedzielę około godz. 13:30.

Zgłoszenia przyjmowane są przez Centrum Ruchu Światło-Życie do dnia 20 marca br. - pocztą elektroniczną: recepcja@koszalin.oaza.pl lub telefonicznie: 600 604 137. Każda z przyjętych osób otrzyma kartę zgłoszeniową, którą po dokładnym wypełnieniu należy przywieźć ze sobą. Uczestnik dni wspólnoty wnosi opłatę w wysokości 60 zł, a pozostałe koszty pokrywa Centrum Ruchu Światło-Życie.


Wyświetleń: 2040
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x