Po stronie życia

07.10.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W sobotę, 5 października br. w Domu Samotnej Matki w Koszalinie odbyło się kolejne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia, na które udało się przyjechać wszystkim jej członkom. Spotkanie miało charakter formacyjno-organizacyjny.

Źródłem modlitwy było słowo Boże, a przedmiotem refleksji – pierwszy rozdział encykliki Evangelium vitae. Uczestników spotkania uderzyła wręcz aktualność przesłania Jana Pawła II, który proroczo przewidział zagrożenia i wyzwania naszych czasów. Jego wołanie o "bezwarunkowe opowiedzenie się po stronie życia" wybrzmiewa bowiem szczególnie mocno, gdy znajdujemy się pod narastającą presją "kultury śmierci".

W części organizacyjnej omówiono zaangażowanie Diakonii Życia w XX Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie (11 listopada). W planach diakonii jest też zorganizowanie kursu prelegentów, który pomoże w dobrym przygotowaniu się do posługi m.in. podczas oaz wakacyjnych. W perspektywie przyszłorocznych działań są także Dzień Świętości Życia oraz Marsze dla Życia i Rodziny.

Diakonia jest oczywiście otwarta i zaprasza do posługiwania w niej tych, którzy w Ruchu-Światło Życie – zarówno w gałęzi młodzieżowej jak i rodzinnej – są już po formacji podstawowej lub w trakcie jej odbywania. Następne spotkanie diakonii odbędzie się 11 stycznia 2014 roku, również w koszalińskim Domu Samotnej Matki.


Wyświetleń: 1744
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x