Głosić Ewangelię życia

16.06.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W ramach Roku Wiary, obchodzony był dziś w Watykanie dzień poświęcony Evangelium vitae (Ewangelii życia). Natomiast w koszalińskim Domu Samotnej Matki "Dar życia" w sobotę, 8 czerwca 2013 roku odbyło się drugie spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia.

Był na nim obecny jej moderator - ks. Piotr Wieteska, s. Magdalena Kozłowska WDŁB oraz małżeństwa z Domowego Kościoła. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy DSM. Następnie dzieliliśmy sie słowem Bożym z Ewangelli. W części formacyjno-organizacyjnej opracowaliśmy program naszych działań na najbliższy rok. Na kolejne spotkania postanowiliśmy czytać, a następnie wspólnie omawiać i dzielić się refleksjami dotyczącymi encykliki Jana Pawła II Evangelium vitae.

Omówiliśmy również nasze zadania na najbliższy czas. Podczas wakakcyjnych rekolekcji oazowych dla młodzieży (ONŻ I i II stopnia) poprowadzimy spotkania na temat czystości i wartości życia. O kolejnych planach i działaniach Diakonii Życia będziemy informować na bieżąco. Wszystkie osoby, którą chcą się zaangażować w posługę na rzecz obrony wartości życia, zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się 5 października br.

Małgorzata i Piotr Telegowie
odpowiedzialni za Diakonię Życia


Wyświetleń: 2231
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x