W służbie życiu

27.04.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniu naszej diecezjalnej modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, 27 kwietnia 2013 roku, spotkali się członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy, odczytując Boże wezwanie do podjęcia służby życiu, utworzyli Diecezjalną Diakonię Życia.

Są to cztery małżeństwa z Domowego Kościoła: Joanna i Grzegorz Jabłońscy ze Sławska, Małgorzata i Piotr Telegowie z Koszalina, Joanna i Krzysztof Kaczmarczykowie z Ustki oraz Ewelina i Adam Kościelni z Kołobrzegu, a także s. Magdalena Kozłowska ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. W zastępstwie ks. Piotra Wieteski, który ma podjąć posługę moderatora Diakonii Życia, w spotkaniu uczestniczył ks. Jacek Lewiński, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

Całe grono jest pełne zapału i gotowości do modlitwy, formacji i podjęcia nowych zadań. Parą odpowiedzialną za Diakonię Życia zostali wybrani Małgorzata i Piotr Telegowie. Do posługi w tej nowo powstałej diakonii diecezjalnej zaproszone są małżeństwa z Domowego Kościoła i młodzież z Ruchu Światło-Życie. Z takim zaproszeniem członkowie Diakonii Życia pojawią się na tegorocznych oazach wakacyjnych. Najbliższe zadanie diakonii to zaangażowanie w Marsze dla Życia i Rodziny, które odbędą się w niedzielę, 26 maja br. w kilku miastach naszej diecezji.


Wyświetleń: 2589
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x