Akcja "Koronacja"

22.04.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

Wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaproszone są na I Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się w Skrzatuszu w sobotę, 25 maja 2013 roku.

To spotkanie będzie miało wielowymiarowy charakter: 25. rocznica koronacji Piety Skrzatuskiej, Dzień Dziecka, Dzień Matki, a nade wszystko zgromadzenie w jedną dużą wspólnotę dzieci pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji, biskupa Edwarda Dajczaka. Jest to również dobra propozycja pielgrzymki do Skrzatusza dla dzieci pierwszokomunijnych oraz dla różnych dziecięcych grup parafialnych. Gościnnie wystąpi zespół i teatr „Małe co nieco” pod przewodnictwem Krzysztofa Irisika.

Każda grupa lub parafia przywozi ze sobą jedną, dużą koronę. Można ją zrobić z brystolu, używając farb, kolorowego papieru, cekinów itp. Ważne jest to, aby na tej koronie pojawiła się nazwa parafii i miasta oraz jakieś dobre postanowienia podjęte przez dzieci, które ją zrobią, np. modlitwa za diecezję, szkolna zbiórka na jakiś cel. Na wewnętrznej stronie korony mogą być imiona dzieci, które wykonały koronę, oraz opiekuna grupy. Korona może być zrobiona w szkole, jak również przez grupy dziecięce działające w parafii. W czasie spotkania w Skrzatuszu, podczas nabożeństwa, dzieci będą przynosiły korony i składały je u stóp Piety.

Wszystkie pytania i ewentualną pomoc organizacyjną można zgłaszać po 3 maja br. do ks. Marcina Piotrowskiego, diecezjalnego duszpasterza dzieci: tel. 508 995 085, e-mail ks.marcinpiotrowski@wp.pl. Więcej informacji na stronie diecezjalnej.


Wyświetleń: 2202
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x