Wiosenne przebudzenie

15.04.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 12 do 14 kwietnia br. w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu odbyła się oaza modlitwy, zorganizowana przez diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

Wzięły w niej udział 24 osoby: 17 uczestników (z Bornego Sulinowa, Czarnego, Kępic, Koszalina, Robunia i Różewa), 3 animatorów, siostry Monika Grabek i Malwina Iwanicka oraz odpowiedzialni za Diakonię Modlitwy, czyli o. Piotr Włodyga OSB i s. Natalia Frączek.

Oaza modlitwy była wspólnym spojrzeniem  na modlitwę z trochę innej perspektywy. Pozwoliło  to uporządkować  pewne wyobrażenia na temat modlitwy. Nade wszystko był to jednak czas modlitwy w praktyce, zarówno indywidualnej - podczas namiotu spotkania, jak i wspólnotowej - w czasie Eucharystii oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystko to działo się w atmosferze ogólnej radości i pokoju we wspólnocie osób, które chcą „patrzeć w tym samym kierunku”.

Ufamy, że oazy modlitwy znajdą już swoje stałe miejsce w kalendarium rocznej formacji Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.

Zdjęcia: Edyta Kiedrowska


Wyświetleń: 2060
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x