Orszak Trzech Króli

01.01.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W niedzielę 6 stycznia br., w uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz trzeci przejdzie ulicami Koszalina Orszak Trzech Króli. To radosne wydarzenie jest jednocześnie zadumą nad tajemnicą objawienia się światu wcielonego Syna Bożego.

Orszak rozpocznie się uroczystą Eucharystią sprawowaną o godz. 11:30 w koszalińskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka. Po niej Orszak, któremu przewodzić będą Trzej Królowie na koniach, wyruszy ulicami: Zwycięstwa, Młyńską, Asnyka, Mickiewicza (cerkiew prawosławna), Podgrodzie i Niepodległości (cerkiew grekokatolicka). Zakończenie Orszaku nastąpi w kościele Ojców Franciszkanów.   

Wszystkie parafie, wspólnoty, a także szkoły proszone są o przygotowanie grupy odpowiednio przebranych kolędników, którzy będą uczestniczyć w Orszaku. 
 


Wyświetleń: 2020
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x