Nasz Biskup na Adwent 2012

05.12.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Biskup Edward Dajczak skierował do swoich diecezjan list na Adwent 2012 roku.  Zatytułował go "Z Maryją, naszą Skrzatuską Matką, kształtujmy chrześcijaństwo wyróżniające się sztuką modlitwy".


Napisał w nim: "Nasza Diecezja, przeżywając Rok Wiary i przygotowując się do 25-lecia koronacji Skrzatuskiej Piety koronami papieskimi, powierza się opiece i przewodnictwu Maryi. Nikt z ludzi nie zaufał Bogu tak, jak Ona. Zechciejmy więc, prowadzeni słowami Pisma Świętego, uważnie przyglądać się Jej wierze i uczmy się od Niej odwagi do powierzenia swojego życia Bogu. (...)

Proszę więc Was, Drodzy Diecezjanie, byśmy w duchu wiary Maryi pielgrzymowali do Skrzatusza, stając z naszą Bolesną Matką pod krzyżem Jezusa, Jej Syna. Byśmy od Niej uczyli się wiary ufnej i mocnej, która otworzy nasze serca na Boga i uzdolni nas do kochania miłością podarowaną nam przez Niego. Byśmy mogli wyśpiewać Magnificat z Maryją i dziękować za każde dobro, które Bóg czyni w nas i przez nas naszym bliźnim. (...)

Siostry i Bracia! Wstępujmy do maryjnej szkoły, ucząc się wiary i odmawiając różaniec, rozważajmy razem z Nią główne wydarzenia z życia Jezusa, powierzając Bogu wszystkie ważne sprawy naszego życia, naszych rodzin, wspólnot, Diecezji i naszego narodu."


Pełny tekst listu


Wyświetleń: 1985
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x