Pomoc na Rok Wiary

22.11.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W liście apostolskim Porta fidei ogłaszającym Rok Wiary papież Benedykt XVI zachęca nas, abyśmy, sięgając po Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego, karmili się słowem Bożym oraz odkrywali i zgłębiali podstawowe prawdy wiary.

W tym celu przygotowaliśmy pomoc, dzięki której realizacja tej zachęty może okazać się łatwiejsza. Otóż rozpisaliśmy lekturę Nowego Testamentu i Katechizmu Kościoła Katolickiego na okres od I Niedzieli Adwentu (2 grudnia 2012 roku) aż do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (24 listopada 2013 roku), kiedy to zakończy się Rok Wiary.

Gdy chodzi o Katechizm Kościoła Katolickiego, to pomoc ma trzy wersje:

  1. Pełna wersja Katechizmu Kościoła Katolickiego (Pallottinum),
  2. Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego (Jedność),
  3. Youcat Polski - Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych
    (Edycja Św. Pawła).

Życzymy owocnej lektury!


Wyświetleń: 5029
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x