Szczecineckie warsztaty muzyczno-liturgiczne

24.10.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach 19-21 października 2012 roku parafia pw. Narodzenia NMP w Szczecinku gościła Diakonię Liturgiczną i Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie, które przeżywały tam swoją oazę modlitwy, połączoną z warsztatami przygotowującymi do Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Uczestnicy przeżywali ten czas również z mieszkańcami parafii, którzy z otwartymi ramionami zaprosili ich do swoich domów na noclegi.

Pierwszym ważnym punktem programu, zaraz po przyjeździe do Szczecinka, była wspólna modlitwa różańcowa, która towarzyszy nam przez cały październik. Następnie prawie pięćdziesięciąt osób uczestniczących w spotkaniu udało się do salek parafialnych, aby rozpocząć intensywną pracę nad przygotowaniem liturgii i oprawy muzycznej Pielgrzymki.

Sobota, którą rozpoczęła Msza św., upłynęła bardzo szybko, wypełniona ciężką pracą we wspaniałej wspólnocie. Szansą na odetchnięcie i chwilą na wspólną modlitwę była Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Namiot Spotkania. Ważnym momentem tego dnia było oficjalne pożegnanie Łukasza Czartowskiego, który od początku istnienia Diakonii Muzycznej pełnił funkcję jej dyrygenta. Jego obowiązki przejęła Kinga Adamowicz, która do tej pory posługiwała swoim głosem w sopranach. Pełen wrażeń dzień zakończył się projekcją filmu „August Rush” i, co ważniejsze, adoracją Najświętszego Sakramentu. Poprzedziło ją wyrażenie przez czternastu oazowiczów pragnienia posługiwania w Diakonii Muzycznej. Bardzo cieszy to, że coraz więcej osób chce w taki sposób czynnie włączać się w działanie Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Trzeba mieć nadzieję, że z roku na rok będzie ich coraz więcej.

Niedzielna Msza św., którą poprzedziła wspólna Jutrznia, stała się okazją nie tylko do wykonania przygotowanego materiału, ale przede wszystkim do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Każdemu z nas rozbrzmiewały wówczas w uszach słowa moderatora obu diakonii, ks. Jacka Lewińskiego, który mocno podkreślał, że najistotniejsze są Eucharystia i niedziela. Po podsumowaniu warsztatów i krótkiej, wspólnie spędzonej chwili, uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich domów. Owoce ich pracy będzie można z pewnością usłyszeć i zobaczyć już 10 listopada, podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie w Koszalinie.


Wyświetleń: 1748
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x