XIX Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

28.10.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

XIX Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, która w tym roku odbędzie się wyjątkowo 10 listopada (sobota), wpisuje się w trwający w całym Kościele Rok Wiary.

Coroczna listopadowa Pielgrzymka jest  naszym największym dniem wspólnoty. Zapraszamy wszystkie gałęzie Ruchu Światło-Życie, a więc dzieci i młodzież, które formują się w oazowych wspólnotach parafialnych, a także rodziny, które należą do Domowego Kościoła. Poszczególne grupy pielgrzymują oczywiście ze swoimi księżmi-moderatorami i osobami odpowiedzialnymi. Jak co roku, wraz z oazowiczami przybędą z pewnością również ci, którzy, poszukując swojego miejsca w Kościele, pragną bliżej poznać Ruch Światło-Życie.

Najważniejszym punktem naszej Pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka, pasterza naszej diecezji. To właśnie wobec niego złożymy nasze wyznanie wiary, spełniając w ten sposób prośbę papieża Benedykta XVI, skierowaną do wszystkich ruchów i wspólnot kościelnych. Ofiarami pieniężnymi, złożonymi podczas Mszy św., wesprzemy proces beatyfikacyjny naszego założyciela i wielkiego świadka wiary, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, oraz dzieła ewangelizacyjne prowadzone w świecie przez Ruch Światło-Życie.

Podczas naszej Pielgrzymki odbędą się spotkania w grupach, do których, podobnie jak w ubiegłym roku, zostaniemy przydzieleni według klucza rejonów, które tworzą poszczególne wspólnoty oazowe. W ten sposób będziemy mogli się jeszcze lepiej poznać i podzielić doświadczeniami związanymi z naszą wiarą. W celu pobudzenia do radosnej twórczości każdemu rejonowi został przydzielony inny kolor. Prosimy, aby każdy uczestnik pielgrzymki miał na sobie jakiś widoczny element właśnie w tym kolorze:

  1. rejon Koszalin – niebieski (dekanaty: Białogard, Darłowo, Gościno, Kołobrzeg, Koszalin, Mielno, Polanów, Świdwin),
  2. rejon Piła – zielony (dekanaty: Piła, Trzcianka),
  3. rejon Słupsk – żółty (dekanaty: Sławno, Słupsk Wschód, Słupsk Zachód, Ustka),
  4. rejon Szczecinek – czerwony (dekanaty: Barwice, Bobolice, Czarne, Miastko, Połczyn-Zdrój, Szczecinek),
  5. rejon Wałcz – biały (dekanaty: Drawsko Pomorskie, Jastrowie, Mirosławiec, Wałcz).

Koszt udziału w Pielgrzymce pozostaje od wielu lat bez zmian i wynosi 10 zł od uczestnika. Za dzieci, które przyjadą z rodzicami, nie ma opłaty. Wpłat dokonuje się w recepcji Pielgrzymki, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjnej. Na drugie śniadanie będą przygotowane tradycyjne rogale świętomarcińskie, a w ramach obiadu zapewniamy bigos z chlebem. Jednak, odpowiednio do własnych potrzeb, można również przywieźć ze sobą własny prowiant.

Obowiązkowe zgłoszenia udziału w Pielgrzymce należy kierować do Centrum Ruchu Światło-Życie, telefonicznie: 600 604 137, lub pocztą elektroniczną: recepcja@koszalin.oaza.pl. Ważne jest to, aby w zgłoszeniu podać, w miarę możliwości, dokładną liczbę osób, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, modlitewnika, miejsca na spotkania w grupach itd. Gdyby nastąpiła zmiana podanej już ilości, należy poinformować o tym Centrum. Ostateczny termin zgłoszeń upływa w poniedziałek, 5 listopada br. Tego też dnia rozpoczniemy naszą modlitwę w intencji Pielgrzymki, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca świętego i rozważając kolejną tajemnicę światła.


Program Pielgrzymki

  8:30   recepcja (przy furcie WSD)
  9:30   zawiązanie wspólnoty, przedstawienie grup (aula WSD)
10:30   Modlitwa przedpołudniowa (aula WSD)
           - konferencja: ks. Wojciech Parfianowicz
           - rogale na drugie śniadanie
11:30   spotkania w grupach (sale wykładowe WSD)
12:30   podsumowanie spotkań w grupach (aula WSD)
13:30   obiad
           - Domowy Kościół (jadalnia CEF)
           - pozostali pielgrzymi (jadalnia WSD)
           czas dla bliźniego
14:00   spotkania
           - moderatorzy i odpowiedzialni (sala senatu WSD)
           - pary rejonowe Domowego Kościoła (aula CEF)
14:30   możliwość przystąpienia do spowiedzi (kaplica WSD)
15:00   Namiot spotkania (kaplica WSD)
15:30   Eucharystia (kaplica WSD) [kapłani przywożą własne alby]
           - przewodniczenie koncelebracji: bp Edward Dajczak
           - uroczyste wyznanie wiary przez Ruch Światło-Życie
           - zbiórka ofiar na proces beatyfikacyjny sługi Bożego
             ks. Franciszka Blachnickiego i dzieła ewangelizacyjne
             prowadzone przez Ruch Światło-Życie
           - przekazanie posługi nowym parom rejonowym Domowego Kościoła
17:00   podziękowanie dla ks. Zbigniewa Woźniaka (aula WSD)
           - koncert uwielbienia w wykonaniu diakonii muzycznej
             diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej „Tyle Dobrego”
             pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka


Do zobaczenia w sobotę, 10 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Bardzo prosimy o punktualne przybycie na naszą Pielgrzymkę.

 


Wyświetleń: 3429
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x