Pastores

05.10.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W nowym roku formacyjnym pragnę zaprosić Księży na spotkania, które w pierwszym rzędzie są przeznaczone dla kapłanów-moderatorów Ruchu Światło-Życie w parafiach i w kręgach Domowego Kościoła, jak również dla tych wszystkich księży, którym bliska jest duchowość oazowa.

Spotkania będą miały oczywiście charakter otwarty także dla tych kapłanów, którzy dopiero pragną poznawać Ruch Światło-Życie, choćby w celu założenia go w parafii. Spotkania te mają na celu budowanie w naszym środowisku wzajemnych relacji, które będą oparte przede wszystkim na wspólnej modlitwie (nieszpory, adoracja Najśw. Sakramentu), jak również na życzliwym dialogu i otwartej wymianie różnorodnych doświadczeń. Warto pamiętać, że w formację Ruchu Światło-Życie wpisane są dni wspólnoty dla moderatorów. Życie pokazuje jednak, że w naszej diecezjalnej rzeczywistości nie mamy zbyt wielu okazji do tego, aby spotykać się w gronie kapłańskim.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15 października br. o godz. 17:30 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Rozpocznie się modlitwą w kaplicy, a następnie będzie kontynuowane podczas kolacji i wspólnych rozmów. To inauguracyjne spotkanie poświęcimy na dzielenie się swoimi aktualnymi doświadczeniami duszpasterskimi i wyzwaniami, przed którymi obecnie stajemy w naszej pracy. Kolejne spotkania zaplanowane są na poniedziałki: 3 grudnia 2012 roku oraz 4 marca i 6 maja 2013 roku. Ich miejsce, którym nie musi być koniecznie Koszalin, pozostaje do ustalenia.

Proszę o potwierdzenie obecności na pierwszym spotkaniu do dnia 11 października br. Można to uczynić, korzystając z poniższego formularza kontaktowego, wybierając jako adresata moderatora diecezjalnego. Liczę na pozytywny odzew ze strony Księży i serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!

ks. Tomasz Tomaszewski
moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

 


Wyświetleń: 2241
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x