Na poligonie w Bornem

04.10.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach 28-30 września 2012 roku w Bornem Sulinowie odbyła się, połączona z warsztatami, oaza modlitwy, w której wzięli udział animatorzy i członkowie Diakonii Ewangelizacji oraz ci, którzy chcą w niej posługiwać w przyszłości.

Podczas tego weekendu mieliśmy okazję poznać się lub spotkać znajome już twarze, wspólnie się pomodlić oraz spróbować swoich sił podczas warsztatów. Dla wielu spośród nas najważniejszym przeżyciem była modlitwa. Sobotnia adoracja Najświętszego Sakramentu pozwoliła nam po raz kolejny w swoim życiu spotkać Jezusa, który jest cierpliwy, chce być blisko wszystkich i dodaje odwagi do świadczenia o Nim. Było to widać szczególnie wtedy, gdy podczas warsztatów jeszcze nie do końca czuliśmy się pewnie i niektóre sprawy nas przerażały, a Jezus dał odwagę, aby przed niedzielną Mszą przedstawić pantomimę i powiedzieć świadectwo. To konkretny owoc naszej weekendowej pracy.

Oprócz doświadczenia wspólnoty, przekonaliśmy się, że ewangelizacja to sprawa przeznaczona nie tylko dla wybitnie uzdolnionych i mądrych, ale dla nas wszystkich. Zauważyliśmy, że każdy z nas ma już doświadczenie ewangelizacji w swoim środowisku: w domu, szkole, pracy. Przez cały weekend mieszkaliśmy u rodzin z Bornego, co było dla nas również niesamowitym przeżyciem. Właśnie tam doświadczyliśmy ewangelizacji przez tych,  którzy dawali nam dach nad głową, jedzenie i uśmiech. Bardzo im za to dziękujemy. Powodem naszej radości jest także to, że posługę moderatora w naszej diakonii podjął ks. Sebastian Przybyła, wikariusz parafii w Bornem Sulinowie.

W planach jest kolejne spotkanie Diakonii Ewangelizacji, zapewne już zimą. Jego dokładny termin podamy niebawem. Na koniec dziękujemy Panu Bogu za to, że te warsztaty w ogóle doszły do skutku, że On nas prowadził i troszczył się o nas przez ten czas.

Anna i Mateusz Orłowscy
odpowiedzialni za Diakonię Ewangelizacji


Wyświetleń: 2512
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x