Nasze na zawsze

04.10.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Pomnik Dzieci Utraconych, który stanowi Figura Maryi - Matki Życia, autorstwa Krystyny Fałdygi-Solskiej, został uroczyście odsłonięty i poświęcony 24 marca tego roku na koszalińskim cmentarzu. To między innymi tam, w połowie października odbędą się Obchody Dnia Dziecka Utraconego w Koszalinie.

W piątek, 12 października o godz. 17:00, w sali 300 Urzędu Miejskiego (ratusza) w Koszalinie odbędzie się wykład „Rodzina po stracie dziecka - jak o tym rozmawiać, by nie zranić”. Spotkanie z doktorem nauk medycznych, psychiatrą i psychoterapeutą Witoldem Simonem z Warszawy adresowane jest nie tylko dla rodziców po stracie, ale także dla ich najbliższych, lekarzy, pielęgniarek i duszpasterzy.

Następnego dnia, czyli w sobotę, 13 października o godz. 9:00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (obok katedry) sprawowana będzie Msza św., po której o godz. 10:30 na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie odbędzie się kolejny pochówek dzieci utraconych.

W poniedziałek, 15 października, a więc w dniu, kiedy na świecie już od ponad 20 lat obchodzi się Dzień Dziecka Utraconego, w sanktuarium na Górze Chełmskiej o godz. 17:00 odprawiona zostanie Msza św. połączona z modlitwą za rodziców po stracie i za ich najbliższych.

Organizatorami konferencji są: Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej w Koszalinie, Fundacja „Po piąte” i Radio Plus Koszalin. Obchody Dnia Dziecka Utraconego w Koszalinie odbywają się w ramach kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. Patronat medialny nad kampanią sprawuje Radio Plus Koszalin, „Gość Niedzielny” i TVP Szczecin.


Wyświetleń: 2560
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x