W duchu jedności

01.10.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W niedzielę, 30 września br. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności (DDJ), którą tworzy grono osób najbardziej odpowiedzialnych za Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Należą do niego moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, moderator diecezjalny i para diecezjalna Domowego Kościoła, moderatorzy poszczególnych diakonii, siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej - diakonii stałej Ruchu, a także osoby świeckie posługujące w diakoniach. Tym razem zostali również zaproszeni moderatorzy rejonowi Ruchu Światło-Życie.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą liturgiczną w kaplicy, podczas której o. Piotr Włodyga OSB wygłosił homilię o obecności Bożej. Potem wszyscy udali się na obrady, podczas których podejmowane były ważne dla Ruchu w naszej diecezji tematy, związane zwłaszcza z nowym rokiem pracy formacyjnej. Odpowiedzialni za poszczególne diakonie dzielili się doświadczeniami z ich funkcjonowania w ubiegłym roku, a także przedstawili swoje plany na przyszłość.

W czasie spotkania panowała atmosfera wzajemnej otwartości i wzajemnego słuchania się. W duchu jedności wspólnie starano się odkrywać to, co Bóg przygotował na najbliższe miesiące dla Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Na twarzach uczestników spotkania widoczne było zarówno skupienie, jak również radość, co dobrze widać na zdjęciach, których autorem jest Tomasz Pukiewicz.


Wyświetleń: 2066
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x