Oddychanie Bogiem

26.09.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

„Jak liturgia jest życia oddechem, tak stwórz życie nowe. Tak Ty życie z liturgii stwórz nowe”. Od początku istnienia diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie doświadczamy prawdy, że liturgia tworzy w nas nowe życie i sprawia, że „oddychamy” Bogiem samym.

Pragniemy przez służbę w tych diakoniach sami wciąż na nowo odkrywać  wielką tajemnicę Boga, który jest prawdziwie obecny w liturgii i przez nią najbardziej bliski człowiekowi. Chcemy również  – przez naszą modlitwę śpiewem i dobrze przygotowaną liturgię – pomagać innym w spotkaniu żywego i pełnego miłości Jezusa. Jesteśmy przekonani, że przez troskę o piękno liturgii ziemskiej, doczekamy udziału w liturgii niebiańskiej.

Wszystkich, którzy mają w swoich sercach podobne pragnienia, zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie obu diakonii, które odbędzie się w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku w dniach od 19 do 21 października 2012 roku. Będzie sporo pracy warsztatowej, ale  pragniemy, aby to był przede wszystkim czas spędzony z Jezusem, który nas od lat wspólnie gromadzi, a później posyła do innych. Nasze zaproszenie kierujemy do osób, które są przynajmniej po ONŻ 0 i które formują się w ciągu roku we wspólnotach oazowych w swoich parafiach. Zgłoszenia i wszelkie pytania należy kierować do s. Moniki Grabek: mgrabek@koszalin.oaza.pl lub 608 693 143, najpóźniej do 15 października br.


Wyświetleń: 2437
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x