Rok Skrzatuski

15.09.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Drodzy Diecezjanie! Świętując 40-lecie istnienia naszej Diecezji doświadczyliśmy pełnej mocy obecności pośród nas Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Pozostając w klimacie wielkiej modlitwy za naszą Diecezję, zapraszam Was, Siostry i Bracia, na diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ufam, że to modlitewne spotkanie przyniesie owoce przemiany serc i umocni nas w wierze.

Zapraszam zatem na pielgrzymkę, którą rozpoczynamy Rok Skrzatuski, przygotowujący naszą wspólnotę diecezjalną do uroczystości 25-lecia koronacji papieskimi koronami figury Matki Bożej Bolesnej. Do tego jubileuszu będziemy przygotowywali się przez modlitwę różańcową i pielgrzymki do Skrzatusza. Będzie to rok, w którym chcemy uczyć się wierności Jezusowi od Maryi, która jest pierwszym wzorem Kościoła w porządku wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Bogiem.

Zwróciłem się z prośbą do Księży o materialną pomoc na kontynuowanie prac konserwatorskich w sanktuarium i na budowę domu pielgrzyma. Dzisiaj proszę Was, drodzy Diecezjanie, o dar na tacę, który będziecie mogli złożyć w przyszłą niedzielę, 16 września. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazane na ten cel.

Drodzy Diecezjanie!

Jeszcze raz serdecznie proszę o modlitwę w intencji diecezjalnej pielgrzymki i jak najliczniejszą obecność w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - Pani Skrzatuskiej. Na sobotę 15 września zapraszam młodzież od godz. 13.00, a na niedzielę 16 września od godz. 10.00 dorosłych i dzieci. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Metropolita Wrocławski Arcybiskup Marian Gołębiewski.

 

Niech Bóg Was wspiera i Wam błogosławi.
Wasz biskup
+Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Artykuł o fosce w koronach skrzatuskich


Wyświetleń: 2882
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x